Auta wypożyczone na minuty na pewno są tańsze niż taksówki, skuterem szybciej ominiemy korki, rowerem możemy się wybrać na wycieczkę krajoznawczą. Płacimy tylko za czas korzystania z danego pojazdu (kilometry w przypadku auta). Nie ponosimy kosztów paliwa, garażowania czy ubezpieczania.

Czytaj także:

Samochód, skuter można wynająć w największych polskich miastach, np. Warszawie, Krakowie, Łodzi, rowery są dostępne także w mniejszych aglomeracjach, np. Pruszkowie, Konstancinie czy Grodzisku Mazowieckim.

Schemat wynajmu w zasadzie jest ten sam, trzeba się zarejestrować w aplikacji mobilnej danego operatora, wypełnić i przesłać wymagane dokumenty. Po pozytywnej weryfikacji możemy korzystać z usługi. Trzeba także wyrazić zgody na obciążenie karty lub rachunku kosztami wynikającymi z wynajmu.

Samo wypożyczenie jest bardzo proste, trzeba tylko uważnie czytać informacje zawarte w aplikacji. Operatorzy wyznaczają strefy, w jakich możemy się poruszać, możliwy jest wyjazd z wyznaczonej strefy, ale niektóre firmy wymagają zgłoszenia do operatora. Po zakończeniu jazdy środek transportu można zostawić w dowolnym wybranym punkcie miasta, także w strefie płatnego parkowania, ważne, by został pozostawiony w wyznaczonej strefie. W przypadku pozostawienia samochodu, skutera czy roweru w nieodpowiednim miejscu, będzie trzeba zapłacić karę.

""

Auta wypożyczone na minuty na pewno są tańsze niż taksówki. Skuterem czy rowerem szybciej ominiemy korki. Fot. materiały prasowe

pieniadze.rp.pl

Korzystając z auta na wynajem, nie płacimy żadnej kaucji oraz nie tankujemy auta przed zwrotem, podobnie jest ze skuterami. Ale możemy ponieść dodatkowe koszty np. za zgubienie kluczyka, palenie tytoniu w aucie czy zniszczenie dowodu. Dodatkowe koszty poniesiemy także, gdy udostępnimy auto czy skuter osobie trzeciej. Pojazdem może kierować tylko osoba, która jest zarejestrowana w systemie.

Nie ponosimy odpowiedzialności za kradzież pojazdu, a także za uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu na skutek działania, wypadku lub kolizji spowodowanej przez osobę trzecią. Jeśli natomiast będziemy mieli wypadek z własnej winy, możemy zostać obciążeni kosztami naprawy pojazdu.

Pokryjemy wszystkie koszty wypadku, jeśli będziemy pod wpływem alkoholu, narkotyków, przekroczymy dozwoloną prędkość (powyżej 30 km na godzinę) czy uciekniemy z miejsca wypadku.

Gdy podczas wypożyczenia dojdzie do wypadku lub kolizji, trzeba spisać oświadczenie, wezwać na miejsce zdarzenia policję. Jeśli w czasie wypożyczenia pojazd zostanie skradziony, trzeba jak najszybciej powiadomić biuro obsługi klienta oraz niezwłocznie zgłosić kradzież w najbliższej jednostce policji.