Warunkiem korzystania z usługi jest ukończenie 18 lat lub 21 lat (w zależności od operatora) oraz posiadanie prawa jazdy dowolnej kategorii. W niektórych firmach, jeśli osoba urodziła się przed 19 stycznia 1995 roku, wymagany jest tylko dowód osobisty. Do płacenia będzie nam służyć karta płatnicza lub przedpłacona. Trzeba wyrazić zgodę na jej obciążenie w momencie skorzystania z usługi. Za pomocą aplikacji znajdziemy zaparkowany skuter, który będzie trzeba otworzyć smartfonem. Skuter można wypożyczyć tylko poprzez zarezerwowanie. Czas rezerwacji wynosi 15 minut. Dowód rejestracyjny wraz z polisą ubezpieczeniową znajdują się w kufrze skutera. Bagażnik otwierany jest za pomocą aplikacji.
Firmy wypożyczają skutery jedno- lub dwuosobowe, które rozwijają prędkość nawet do 90 km na godzinę i wystarczają na około 80 km trasy. Nie musimy się martwić o ładowanie skuterów, ale warto sprawdzić poziom baterii. Jeśli poziom naładowania baterii spadnie do 20 proc., skuter jest wyłączany z sieci, a bateria wymieniana na nową, w pełni naładowaną. Przed wypożyczeniem skutera trzeba będzie w aplikacji potwierdzić jego stan, warto uważnie obejrzeć pojazd i zgłosić wszelkie wady.
Na wyposażeniu każdego skutera znajdują się kaski umieszczone w kufrze. W bagażniku znajdziemy także jednorazowe czepki higieniczne, które zapewniają higienę przy użytkowaniu kasków przez więcej osób.
Taniej niż samochód
Koszt wynajmu skutera to 23–69 groszy za minutę. Opłata za postój jest naliczona, gdy zaparkujemy jednoślad, a później do niego wrócimy (9–10 gorszy za minutę). Rezerwując w ten sposób skuter, mamy gwarancję, że nie zostanie wypożyczony przez inną osobę.
Możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami w przypadku np. zgubienia lub zniszczenia kasku (200–300), zgubienia kluczyka (100) czy zakończenia najmu w niewłaściwym miejscu (100–200 zł). Pełną listę opłat znajdziemy w regulaminie danego operatora.
Po zakończeniu jazdy skuter możemy zostawić w dowolnie wybranym punkcie miasta, ale w strefie operatora.