Google Pay zastąpiła Andorid Pay. Lista banków wdrażających aplikację się wydłuża

123RF

Google Pay działa jak wirtualny portfel. Pod zainstalowaną na smartfonie aplikację podpina się swoje karty płatnicze. Dzięki temu telefonem można płacić zbliżeniowo w sklepach stacjonarnych, internetowych i aplikacjach takich jak: Airbnb, Fandango, Lyft czy Instacart.

Z Google Pay mogą korzystać posiadacze urządzeń z funkcją NFC i systemem Android w wersji 4.4 lub wyższym.

Google Pay, pod nazwą Android Pay, działa w Polsce od III kwartału 2016 roku. W lutym, właściciele firmy Google postanowili zastąpić stare rozwiązanie nowym. Google Pay łączy w sobie funkcjonalności usługi Google Wallet i Android Pay. Aplikacja, oprócz możliwości dokonywania szybkich płatności w miejscach, gdzie widnieje logo Google Pay pozwala również zapisywać na telefonie karty podarunkowe, lojalnościowe, bilety i kupony, dzięki czemu ich użytkownik może maksymalizować korzyści podczas zakupów. Od wybranych sklepów i sprzedawców może również otrzymywać oferty specjalne oraz przypomnienia o możliwości użycia wirtualnego plastiku w miejscu, w którym obecnie się znajduje.

Aby korzystać z Google Pay, w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy nasz bank udostępnia ją dla kart jakie trzymamy w portfelu. Aplikację należy pobrać ze sklepu Google Play. Po instalacji na smartfonie należy uruchomić program – w menu głównym wybrać Moje karty i dodać swoją kartę kredytową lub debetową. Chcąc płacić w sklepach telefonem, wystarczy upewnić się, że na terminalu znajduje się symbol płatności zbliżeniowych, wybudzić smartfona i przybliżyć go do terminala, tak jak przy tradycyjnych płatnościach zbliżeniowych kartą.

Z Google Pay mogą obecnie korzystać posiadacze kart wydawanych przez: Alior Bank, eurobank, T-Mobile Usługi Bankowe, Bank Zachodni WBK, mBank, Nest Bank, Orange Finanse, Sodexo, Getin Bank, Edenred, BGŻ BNP Paribas, Plus Bank, Citi Handlowy. Od kilku dni z Google Pay korzystać mogą również klienci ING Banku Śląskiego. To czwarty bank, który zdecydował się na współpracę z Google na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

Korzystanie z aplikacji jest bezpieczne. Aplikacja jest szyfrowana. Google zabezpiecza konto i dane osobowe przed wszelkimi zagrożeniami. Kiedy telefonem dokonuje się transakcji, aplikacja udostępnia sprzedawcy zaszyfrowany numer zamiast prawdziwych danych karty.

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty 3-miesięczne tylko dla bankowych skoczków

4 proc. w skali roku – tyle maksymalnie można zarobić na 3-miesięcznych lokatach bankowych. ...

najlepsze lokaty roczne grudzień 2018

Najlepsze lokaty roczne. Ranking [GRUDZIEŃ 2018]

Deponując na lokacie środki dziś i wyciągając je z banku w grudniu przyszłego roku ...

Groszowe zyski, a do tego pułapki

Po odnowieniu lokaty odsetki drastycznie spadają, a za przelew środków możemy słono zapłacić Na ...