Revolut, czyli rewolucja w płatnościach wielowalutowych

www.revolut.com

Revolut to londyńska firma, która weszła na polski rynek, by zrewolucjonizować usługi bankowe oparte o płatności wielowalutowe. Fintech z zagranicy pozwala założyć bezpłatne konto osobiste i trzymać na nim środki w 26 walutach.

Usługa oparta jest o aplikację mobilną, za pomocą której można wysyłać, wydawać i wymieniać pieniądze na całym świecie bez prowizji. Do konta wydawana jest karta MasterCard lub Visa, a wszystkie operacje i płatności wykonywane za ich pomocą zwolnione są z kosztów przewalutowania. 

Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez Revolut możliwe jest natychmiastowe przesyłanie przelewów w 26 walutach do banków na całym świecie, a wydawana do konta karta pozwala na bezpłatne płatności zbliżeniowe w 120 walutach. Oprócz tego, Revolut daje również możliwość wymiany walut po kursach międzybankowych w aplikacji.

Na karcie automatycznie przeprowadzane jest przeliczenie do lokalnej waluty przy kursie międzybankowym. Oznacza to, że nawet jeśli klient posiada na rachunku funty brytyjskie (GBP), a wydaje w czeskich koronach (CZK), karta zostanie przeliczona z GBP na CZK w momencie transakcji, używając realnego, aktualnego kursu wymiany. Karta Revolut w kraju czy za granicą funkcjonuje jak karta krajowa.

Konto skonfigurować można w ciągu kilkudziesięciu sekund. Aplikację należy pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore. Następnie skonfigurować ją wprowadzając podstawowe dane. Wymagane jest również potwierdzenie swojej tożsamości. Można to zrobić skanując np. prawo jazdy oraz robiąc selfie za pomocą narzędzi udostępnionych przez aplikację. W kolejnym kroku konieczne będzie wpłacenie minimalnej kwoty zasilenia i uruchomienie karty płatniczej.

Minimalna kwota, którą można zasilić konto przy pierwszym doładowaniu wynosi 50 zł. Najprościej zrobić to za pomocą przelewu bankowego lub doładowując konto Revolut przy pomocy karty debetowej lub kredytowej. Dwie pierwsze opcje są bezpłatne. Podobnie jest z doładowaniem rachunku przy pomocy karty kredytowej wydanej na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli państw Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), z wyjątkiem Szwajcarii. W Polsce taka operacja jest więc darmowa.

Za pomocą aplikacji można również stworzyć wirtualną kartę. Ta usługa pozwala dokonywać swobodnych zakupów w zagranicznych sklepach, tj. Amazon czy Aliexpress. Prawdopodobnie, za niedługo, kartę od Revolut będzie można również dodać do swojego smartfona z funkcją NFC i płacić nią w sklepach stacjonarnych (usługa płatności mobilnych udostępniana jest przez Apple Pay lub Google Pay).

Zgodnie z najnowszymi danymi z aplikacji od Revolut korzysta już blisko 50 tysięcy Polaków. Firma ma jednak ambitniejsze cele, do końca 2018 roku chce pozyskać aż 150 tys. klientów z naszego kraju.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak robić zakupy i zwiększać swoje oszczędności? Kupuj z kodami rabatowymi!

Oszczędzanie to umiejętność, której trzeba się nauczyć, wprowadzając w życie nowe nawyki. Nie trzeba ...

najlepsze lokaty roczne marzec 2019

Roczne lokaty w dół. Ranking lokat bankowych [MAR 2019]

Na początku tego roku na lokatach rocznych zarobić można było nawet 3,1 proc. w ...

Banki obecnie nie mają zapotrzebowania na nowe środki klientów, dlatego nie oferują atrakcyjnego oprocentowania lokat

To nie jest dobry czas dla oszczędzających. Oszuści korzystają

Wynagrodzenia, wspierane przez programy socjalne, rosną w wysokim tempie. Ale wyzwaniem staje się bezpieczne ...