Najlepsze lokaty na jeden miesiąc [czerwiec 2018]

Adobe Stock

Osoby dysponujące wolnymi środkami, a spodziewające się w krótkim terminie inwestycji, mogą przeczekać ten czas deponując środki na lokatach jednomiesięcznych. Sprawdziliśmy gdzie warto ulokować 5 tys. zł.

Najwyższe zyski oferuje eurobank. Na Lokacie LOGujesz – LOKujesz dostępnej dla użytkowników bankowości mobilnej zarobić można 3,5 proc. odsetek w skali roku. Na skorzystanie z oferty klient ma tylko 7 dni od momentu zainstalowania aplikacji na smartfonie. Minimalna kwota pojedynczej lokaty wynosi 200 zł. Maksymalnie zdeponować można 10 tys. zł.

Z oferty Idea Banku zniknęła Lokata Bezkonkurencyjna Plus gwarantująca podobnie jak eurobank 3,5 proc. zysku w skali roku. Najkorzystniejsze oprocentowanie oferuje obecnie Lokata Happy. W okresie jednomiesięcznym wypracuje 3 proc. zysku w skali roku. Produkt nie wymaga otwierania konta bankowego. Lokatę założyć można w kanałach zdalnych – poprzez bankowość elektroniczną lub mobilną. Wystarczy wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł.

3 proc. w skali roku na Lokacie Urodzinowej wypłaca Bank Millennium. Warunki założenia lokaty są jednak dość specyficzne – można ją założyć tylko w ramach rozszerzonej rzeczywistości dostępnej w usługach bankowości mobilnej Banku Millennium, a do tego dostępna jest wyłączne w terminie 30 dni od daty urodzin klienta. Na lokatę może wpłynąć od 1 tys. do 10 tys. zł.

Atrakcyjną ofertę dla klientów mobilnych ma również EnveloBank. Oszczędności zdeponowane na lokacie EnveloMobilnej wypracować mogą 1,5 proc. odsetek w skali roku. Bank wymaga otwarcia rachunku osobistego. Minimalna wpłata wynosi 500 zł, nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej.

Nieco mniej, bo 1,4 proc. odsetek wypłaca swoim klientom PlusBank na standardowej lokacie terminowej otwieranej w systemie bankowości elektronicznej lub mobilnej. Na depozyt musi wpłynąć minimum 1 tys. zł. Bank nie wyznacza maksymalnej kwoty wpłat.

Lokując wolne środki w Nest Banku najwyższe zyski zagwarantuje Nest Lokata z kontem. Można na niej zarobić 1,3 proc. odsetek w skali roku. Na depozyt wystarczy wpłacić minimum 1 tys. zł. Nie ma ograniczeń wpłat.

W pozostałych bankach odsetki wynoszą 1 proc. i mniej. Średnie zyski z jednomiesięcznych lokat bankowych w miesiącu czerwcu wyniosły 1,06 proc. i były niższe od tych zanotowanych w maju. Na zmianę tę wpływ miały redukcje oprocentowania jakich dokonał bank Credit Agricole oraz wygaśnięcie oferty od Idea Banku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zyski z lokat miesięcznych porażają. Ranking na październik

Oszczędzanie krótkoterminowe jest mało opłacalne. Średnie zyski lokat wybranych z każdego banku jednak porażają ...

procent składany

Procent składany – co to jest i jak go obliczyć?

Procent składany w dużym uproszczeniu odpowiada za stan naszych oszczędności. Nie ulega bowiem wątpliwości, ...

Sposoby hakerów na dobranie się do naszych pieniędzy

Przybywa zabezpieczeń, ale to nie powstrzymuje hakerów. Nie ma tygodnia, w którym nie pojawiałyby ...