Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 27 stycznia do 2 lutego 2020 roku.

Systematycznie, raz w tygodniu, analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na ich podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwudziestu czterech miesięcy.

Warto sprawdzić: Co się musi stać, żeby bank przyszedł obsłużyć nas w domu

Maksymalna stawka oprocentowania gwarantowana na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Tyle właśnie zyskać mogą posiadacze Lokaty Urodzinowej w Banku Millennium. Na 2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PKO BP, którzy skorzystają ze specjalnej oferty Lokaty 2% (depozyt dostępny w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy wykupili lub odnowili w tym banku ubezpieczenie OC lub AC oraz wyrazili odpowiednie zgody na marketing elektroniczny). Po 1,8 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Idea Bank wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1.

Najwyższe oprocentowanie oferowane w ramach lokat zakładanych na okres kwartału sięga 4 proc. w skali roku. To zarazem najwyższa stawka gwarantowana na rynku depozytowym. Wspomniany procent dostępny jest w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. Na 3,8 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający, którzy założą Lokatę Happy w Idea Banku, a 3,5 proc. w skali roku zarobią nowi klienci mBanku wnioskujący o otwarcie Lokaty 3,5%.

Warto sprawdzić: Jak i dlaczego znikają pieniądze we wpłatomatach

4 proc. w skali roku można też wypracować na lokatach półrocznych. Wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj we wspomnianym już wcześniej Nest Banku. Po 2,5 proc. i 2,4 proc. w skali roku zarobić można w Idea Banku i Toyota Banku na lokatach: Na Nowe Środki Plus i Sprint.

Lokując oszczędności na okres roku można zarobić maksymalnie do 2,3 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą stawkę ma Toyota Bank w ofercie Lokaty Plus. Po 2,25 proc. i 2,2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy zawnioskują o otwarcie EKOLokaty Plus albo Lokaty na Nowe Środki Plus w Idea Banku.

Najwyższe możliwe zyski na lokatach dwuletnich można mieć wybierając ofertę na 2,6 proc. w skali roku. Tyle właśnie na EKOLokacie na Lata płaci swoim klientom Bank Ochrony Środowiska. 2,25 proc. w skali roku można otrzymać na Lokacie Plus w Toyota Banku, a zaledwie o 0,05 pkt. proc. mniej – 2,2 proc. w skali roku w Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W zeszłym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych modyfikował m.in.: Idea Bank, i Bank Millennium. Tylko pierwszy z nich postawił na zmiany oferowanych stawek. Wzrosło np. oprocentowanie jednomiesięcznej Lokaty NR1 – z 1,7 proc. do 1,8 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W tych bankach nie wygrasz z inflacją

Przygotowaliśmy przegląd lokat bankowych. Sprawdzamy, w których instytucjach nasze pieniądze nie wypracują realnego zysku. ...

Lepiej powiadom bank, że jedziesz na wakacje

Nietypowe użycie karty może spowodować jej zablokowanie lub zastrzeżenie przez bank. – To procedura ...

Zastrzeżenie dowodu osobistego w banku.Brak dowodu osobistego nie odcina od pieniędzy ani transakcji internetowych.

Zastrzeżenie dowodu w banku odcina od pieniędzy?

Nie ma problemu z płatnościami kartą kredytową czy debetową ani z przelewami internetowymi w ...