Nowe depozyty na podium rankingu lokat jednomiesięcznych

Adobe Stock

1,8 proc. do 3 proc. w skali roku mogą zarobić oszczędzający, którzy wybiorą jedną z trzech najlepiej oprocentowanych lokat zakładanych na okres 30 dni.

Wśród nich jest m.in. nowość od PKO BP – Lokata 2% dla osób, które wykupiły ubezpieczenie samochodu. Na więcej mogą też dziś liczyć klienci Idea Banku.

Mając do dyspozycji kwotę 5 tys. zł, którą wybraliśmy do stworzenia prezentowanego rankingu, najwyższy zysk można osiągnąć w Banku Millennium. Podmiot ten na Lokacie Urodzinowej oferuje oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku. Warunkiem jest posiadanie konta osobistego i świętowanie daty swoich narodzić w okresie najbliższych 30 dni od daty wnioskowania o otwarcie depozytu. Na lokatę można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Specjalna lokata w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy kupili albo odnowili w PKO ubezpieczenie OC lub AC i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny gwarantuje zysk w wysokości 2 proc. w skali roku. Każdy klient założyć może jedną lokatę na kwotę od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

Mniej niż 2 proc. na lokacie jednomiesięcznej

Wyższe oprocentowanie mogą dziś otrzymać klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR 1. Wzrosło ono z 1,7 proc. do 1,8 proc. w skali roku. Założenie depozytu nie wymaga posiadania konta, a wystarczy jedynie przelew w wysokości minimum 500 zł. Maksymalnie zainwestować można do 1 mln zł.

Poza podium znalazła się oferta od EnveloBanku – cyfrowej marki Banku Pocztowego. Na Lokacie EnveloMobilnej, mając do dyspozycji kapitał w wysokości minimum 500 zł, zarobić można 1,5 proc. w skali roku. Konieczne jest w tym przypadku posiadanie aplikacji mobilnej i założenie EnveloKonta.

Trzy banki, w tym: Nest Bank, PlusBank i Santander Bank Polska płacą klientom zakładającym odpowiednio Nest Lokatę, Lokatę standardową w usługach bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBanku czy eLokatę, po 1 proc. w skali roku. Na każdą z lokat można przelać minimalnie 1 tys. zł. Inny jest natomiast maksymalny próg wpłat: w Nest Banku są to 2 mln zł, w Santanderze – 1 mln zł, a PlusBank pozwala wpłacić dowolną kwotę.

Warto sprawdzić: Czy na blasku diamentów można jeszcze zarobić

Dalsza część zestawienia to lokaty, których oprocentowanie sięga od 0,3 proc. do maksymalnie 0,6 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Inteligo na Lokacie terminowej. W BNP Paribas na Lokacie GOonline otrzymać można oprocentowanie w wysokości 0,55 proc. Po 0,5 proc. w skali roku zarobią klienci banku Pekao SA zakładający E-Lok@tę, Banku Ochrony Środowiska otwierający EKOlokatę i Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Stawkę rzędu 0,4 proc. w skali roku w aplikacji mobilnej na Lokacie w Ofercie mobilnej gwarantuj bank Credit Agricole. Najmniej oferuje T-Mobile Usługi Bankowe – 0,3 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Otwarta bankowość to nie tylko podgląd rachunków, ale również usługi inicjacji płatności, czyli robienia przelewów z rachunków w innych bankach, czy usługa potwierdzania dostępności odpowiedniej ilości środków wymaganych do zrealizowania transakcji płatniczej

Remedium na problemy posiadaczy kilku kont bankowych

Posiadanie kilku rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych rozsianych po różnych bankach przestaje być problemem. Dzięki otwartej bankowości ...

Przelewami w bankowości mobilnej, które będą zatwierdzane biometrycznie, interesują się klienci różnych banków

Do czego wystarczy odcisk palca w aplikacjach bankowych

Wciąż w niewielu bankach można mobilnie zatwierdzać przelewy – za pomocą odcisku palca. Nie ...

płatnicze promocje

Przeglądamy płatnicze promocje na zakupy świąteczne

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia mogą znacząco wpłynąć na zasobność naszych portfeli. Warto więc ...