Nowe depozyty na podium rankingu lokat jednomiesięcznych

Adobe Stock

1,8 proc. do 3 proc. w skali roku mogą zarobić oszczędzający, którzy wybiorą jedną z trzech najlepiej oprocentowanych lokat zakładanych na okres 30 dni.

Wśród nich jest m.in. nowość od PKO BP – Lokata 2% dla osób, które wykupiły ubezpieczenie samochodu. Na więcej mogą też dziś liczyć klienci Idea Banku.

Mając do dyspozycji kwotę 5 tys. zł, którą wybraliśmy do stworzenia prezentowanego rankingu, najwyższy zysk można osiągnąć w Banku Millennium. Podmiot ten na Lokacie Urodzinowej oferuje oprocentowanie na poziomie 3 proc. w skali roku. Warunkiem jest posiadanie konta osobistego i świętowanie daty swoich narodzić w okresie najbliższych 30 dni od daty wnioskowania o otwarcie depozytu. Na lokatę można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Specjalna lokata w aplikacji mobilnej IKO dla klientów, którzy kupili albo odnowili w PKO ubezpieczenie OC lub AC i wyrazili zgodę na marketing elektroniczny gwarantuje zysk w wysokości 2 proc. w skali roku. Każdy klient założyć może jedną lokatę na kwotę od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

Mniej niż 2 proc. na lokacie jednomiesięcznej

Wyższe oprocentowanie mogą dziś otrzymać klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR 1. Wzrosło ono z 1,7 proc. do 1,8 proc. w skali roku. Założenie depozytu nie wymaga posiadania konta, a wystarczy jedynie przelew w wysokości minimum 500 zł. Maksymalnie zainwestować można do 1 mln zł.

Poza podium znalazła się oferta od EnveloBanku – cyfrowej marki Banku Pocztowego. Na Lokacie EnveloMobilnej, mając do dyspozycji kapitał w wysokości minimum 500 zł, zarobić można 1,5 proc. w skali roku. Konieczne jest w tym przypadku posiadanie aplikacji mobilnej i założenie EnveloKonta.

Trzy banki, w tym: Nest Bank, PlusBank i Santander Bank Polska płacą klientom zakładającym odpowiednio Nest Lokatę, Lokatę standardową w usługach bankowości elektronicznej lub mobilnej PlusBanku czy eLokatę, po 1 proc. w skali roku. Na każdą z lokat można przelać minimalnie 1 tys. zł. Inny jest natomiast maksymalny próg wpłat: w Nest Banku są to 2 mln zł, w Santanderze – 1 mln zł, a PlusBank pozwala wpłacić dowolną kwotę.

Warto sprawdzić: Czy na blasku diamentów można jeszcze zarobić

Dalsza część zestawienia to lokaty, których oprocentowanie sięga od 0,3 proc. do maksymalnie 0,6 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Inteligo na Lokacie terminowej. W BNP Paribas na Lokacie GOonline otrzymać można oprocentowanie w wysokości 0,55 proc. Po 0,5 proc. w skali roku zarobią klienci banku Pekao SA zakładający E-Lok@tę, Banku Ochrony Środowiska otwierający EKOlokatę i Toyota Banku wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus. Stawkę rzędu 0,4 proc. w skali roku w aplikacji mobilnej na Lokacie w Ofercie mobilnej gwarantuj bank Credit Agricole. Najmniej oferuje T-Mobile Usługi Bankowe – 0,3 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

1 proc. na lokacie jednomiesięcznej to maksimum

Średni zysk z najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych sięga nieco ponad 0,1 proc. w skali ...

Nie jesteśmy bezradni gdy mnożą się namowy. Zobacz, gdzie można poskarżyć się na natrętnych przedstawicieli banków, którzy mimo sprzeciwu próbują zachwalać kolejne nowości.

Jak pozbyć się niechcianych ofert telefonicznych

Do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, a także do sądu, można poskarżyć się na tych ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 24 lutego do 1 marca 2020 roku. ...