Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie obowiązuje od 11 do 17 maja 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalnie do 2 proc. w skali roku można zyskać na lokatach zakładanych na okres miesiąca. Najwyższe zyski oferuje Bank PKO BP na Lokacie 2% oraz Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Po 1,9 proc. w skali roku zarobią osoby wybierające Lokatę na Nowe Środki w Idea Banku, a 1 proc. w skali roku zyskają ci, którzy założą w EnveloBanku Lokatę EnveloMobilną.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

Najwyższe oprocentowanie możliwe do uzyskania na lokatach trzymiesięcznych, to 3 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę oferują Nest Bank na Nest Lokacie Witaj i mBank na Lokacie dla nowych klientów. W Idea Banku na Lokacie Happy zarobić można 2,8 proc. w skali roku. Jeśli założy się Lokatę Mobilną w Getin Banku zysk wyniesie 2 proc.

Na lokatach sześciomiesięcznych maksymalne oprocentowanie depozytu sięga 3 proc. w skali roku. Można je mieć zakładając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Bonusowej w Santander Bank Polska zarobek wyniesie 1,8 proc. w skali roku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint oszczędzający otrzyma zaś 1,7 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na depozytach rocznych wynosi 1,6 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Toyota Bank na Lokacie Plus. Oprocentowanie na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska sięga 1,5 proc. w skali roku. Nieco niższe jest w Nest Banku na Nest Lokacie Lojalnej – 1,4 proc. w skali roku.

Maksymalny zysk z lokat dwuletnich, to 1,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na Lokacie Plus w Toyota Banku. Na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska zarobić można 1,5 proc. w skali roku, a 1,4 proc. w skali roku otrzymać można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku.

Warto sprawdzić:  Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonywał m.in.: Idea Bank i Alior Bank. Najważniejsza zmiana, to spadek stawki oferowanej na Lokacie Happy. Oprocentowanie tego produktu spadło z 3 do 2,8 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat? 18 – 24 lutego 2019 r.

Co tydzień analizujemy rynek lokat terminowych i prezentujemy listę najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na ...

Płatności kartą za granicą można reklamować w Polsce

Transakcje nawet w egzotycznych krajach można reklamować w Polsce. I jest spora szansa na ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 7-13 stycznia 2019 r.

Cyklicznie analizujemy rynek depozytów terminowych i prezentujemy listę trzech najlepszych lokat otwieranych na okres ...