Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie obowiązuje od 1 do 7 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalne oprocentowanie dostępne na lokatach jednomiesięcznych sięga 2 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na Lokacie 2% w Banku PKO BP i na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. 1 proc. w skali roku zarobić można w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej i w Idea Banku na Lokacie NR1. 0,5 proc. w skali roku oferuje zaś Alior Bank na Lokacie on-line i Toyota Bank na Lokacie Plus.

Maksymalnie 3 proc. w skali roku zarobić można na lokatach trzymiesięcznych. Najwyższe oprocentowanie gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj i mBank na Lokacie dla nowych klientów. W Idea Banku na Lokacie Happy oprocentowanie sięga 2,5 proc. w skali roku. W Getin Banku na Lokacie Mobilnej zyskać można 2 proc. w skali roku.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

Na lokatach półrocznych, podobnie jak i na lokatach kwartalnych, maksymalne oprocentowanie sięga 3 proc. w skali roku. Ofertę z taką stawką ma Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Santander Banku na Lokacie Bonusowej zyskać można 1,8 proc. w skali roku. Niewiele mniej – 1,7 proc. w skali roku – płaci Toyota Bank na Lokacie Sprint.

Maksymalne oprocentowanie na lokatach dwunastomiesięcznych sięga 1,6 proc. w skali roku i można je mieć zakładając Lokatę Plus w Toyota Banku. Na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska oprocentowanie wynosi 1,5 proc. w skali roku. 1 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie Na Nowe Środki Plus.

Najwyższy zysk jaki oszczędzający może osiągnąć na lokatach dwuletnich może wynieść nawet 1,8 proc. w skali roku. Wskazana stawka oferowana jest przez Toyota Bank na Lokacie Plus. Na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska oprocentowanie wynosi 1,5 proc. w skali roku. 0,9 proc. w skali roku otrzymać można na Lokacie online na nowe środki w Santander Consummer Banku.

Warto sprawdzić:  Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Idea Bank, Nest Bank, Bank Millennium czy Credit Agricole. W każdym z nich nastąpiło cięcie oferowanych na depozytach stawek oprocentowania. Oprocentowanie Lokaty Happy w Idea Banku spadło z 2,8 proc. do 2,5 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

najlepsze lokaty półroczne listopad 2018

Najlepsze lokaty półroczne. Ranking [LIS 2018]

Nowe promocje na lokatach półrocznych. Pozycja lidera w zestawieniu dziesiątki najlepszych lokat z wkładem ...

gdzie szukać najlepszych lokat

Lokaty kwartalne lecą w dół. Tylko jeden bank daje 4 proc.

Na rynku jest tylko jeden bank, który w listopadzie zapłaci oszczędzającym na lokacie terminowej ...

Polacy często przypisują gotówce dyskrecję, niezawodność i oszczędność

Gotówka wciąż trzyma się mocno i prędko nie zniknie

Mimo rosnącej popularności cyfrowego pieniądza gotówka wciąż jest cenionym środkiem płatniczym. Jakie jest nastawienie ...