Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 15 do 21 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Maksymalne oprocentowanie oferowane przez banki na lokatach jednomiesięcznych wynosi 2 proc. w skali roku. Stawka obowiązuje na Lokacie 2% w Banku PKO BP i Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Po 1 proc. w skali roku mogą sięgnąć klienci EnveloBanku wnioskujący o otwarcie Lokaty EnveloMobilnej. 0,8 proc. w skali roku zarobią klienci otwierający Lokatę NR1 w Idea Banku.

Warto sprawdzić: Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i długo nie będzie

3 proc. w skali roku, to najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach trzymiesięcznych. Najwięcej zarobić mogą nowi klienci mBanku. W Nest Banku na Nest Lokacie Witaj zyskać można 2,5 proc. w skali roku. 2,4 proc. na Lokacie Happy płaci Idea Bank.

Na lokatach sześciomiesięcznych oprocentowanie sięga do 2,5 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Bonusowej w Santander Bank Polska zyskać można 1,8 proc. w skali roku. 1,1 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Sprint.

Maksymalne oprocentowanie na lokatach rocznych wynosi 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska. 1,1 proc. w skali roku płaci Toyota Bank na Lokacie Plus, a 0,75 proc. w skali roku Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Na lokatach dwuletnich zarobek może wynieść 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska i Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,9 proc. w skali roku płaci Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. 0,6 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus.

Warto sprawdzić:  Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Idea Bank, Bank Millennium, BNP Paribas, Alior Bank, BOŚ czy PlusBank. Każdym z nich obniżył oferowane przez siebie stawki oprocentowania lokat.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie obowiązuje od 23 do 29 grudnia 2019 roku. Raz w tygodniu badamy ...

Powodów braku zaksięgowania środków na koncie może być wiele. Najczęstsza sytuacja to awaria sprzętowa urządzenia, które składa się z wielu podzespołów elektronicznych, a te mogą się psuć

Top tip wpłatomatu: nie wkładajmy biletu między pieniądze

Wpłatomat przyjął pieniądze, a tych nie ma na koncie i nie mamy pokwitowania transakcji? ...

Gdzie szukać najlepszych lokat? 14 – 20 stycznia 2019 r.

Regularnie śledzimy rynek depozytów terminowych i przedstawiamy listę trzech najlepszych lokat otwieranych na okres ...