Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 15 do 21 czerwca 2020 roku. Oto najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.
Maksymalne oprocentowanie oferowane przez banki na lokatach jednomiesięcznych wynosi 2 proc. w skali roku. Stawka obowiązuje na Lokacie 2% w Banku PKO BP i Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Po 1 proc. w skali roku mogą sięgnąć klienci EnveloBanku wnioskujący o otwarcie Lokaty EnveloMobilnej. 0,8 proc. w skali roku zarobią klienci otwierający Lokatę NR1 w Idea Banku.
Warto sprawdzić: Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i długo nie będzie
3 proc. w skali roku, to najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach trzymiesięcznych. Najwięcej zarobić mogą nowi klienci mBanku. W Nest Banku na Nest Lokacie Witaj zyskać można 2,5 proc. w skali roku. 2,4 proc. na Lokacie Happy płaci Idea Bank.
Na lokatach sześciomiesięcznych oprocentowanie sięga do 2,5 proc. w skali roku. Najwięcej płaci Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na Lokacie Bonusowej w Santander Bank Polska zyskać można 1,8 proc. w skali roku. 1,1 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Sprint.
Maksymalne oprocentowanie na lokatach rocznych wynosi 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska. 1,1 proc. w skali roku płaci Toyota Bank na Lokacie Plus, a 0,75 proc. w skali roku Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.
Na lokatach dwuletnich zarobek może wynieść 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska i Lokacie Plus w Toyota Banku. 0,9 proc. w skali roku płaci Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. 0,6 proc. w skali roku oferuje Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus.
Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Idea Bank, Bank Millennium, BNP Paribas, Alior Bank, BOŚ czy PlusBank. Każdym z nich obniżył oferowane przez siebie stawki oprocentowania lokat.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.