Aktualne zestawienie rankingu najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 lat obowiązuje od 6 do 12 lipca 2020 roku.
Najwyższe zyski oferowane przez banki na lokatach jednomiesięcznych sięgają 1 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje w Banku Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na 0,5 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR1. 0,3 proc. w skali roku oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus oraz Nest Bank na Nest Lokacie.
Na depozytach zakładanych na 3 miesiące najwięcej zarobić można w mBanku. Podmiot ten oferuje 3 proc. w skali roku na Lokacie dla nowych klientów. W Nest Banku na Nest Lokacie Witaj otrzymać można 2,5 proc. w skali roku. 2 proc. w skali roku gwarantuje natomiast Idea Bank wszystkim tym, którzy założą u niego Lokatę Happy.
Warto sprawdzić: Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i długo nie będzie
Maksymalne oprocentowanie obowiązujące na lokatach sześciomiesięcznych to 2,5 proc. w skali roku. W tym przypadku również zwycięża Nest Bank, który oferuje Nest Lokatę Witaj. 1,05 proc. w skali roku zarobić można na EKOlokacie Zyskownej w Banku Ochrony Środowiska. Na 0,8 proc. liczyć mogą klienci Toyota Banku zakładający Lokatę Sprint.
W rok zyskać można maksymalnie do 1,25 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska. Na 0,9 proc. i 0,8 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający wybierający Lokatę Plus w Toyota Banku oraz Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku.
Na lokatach dwuletnich oprocentowanie maksymalne sięga 1,25 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie oferuje EKOlokata na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 1,1 proc. w skali roku wypłaca Lokata Plus w Toyota Banku. 1 proc. w skali roku zarobić można na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku.
Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: PKO BP, Bank Millennium, Santander Bank Polska, BNP Paribas, Credit Agricole, Idea Bank, czy Toyota Bank. W większości przypadków jednostki obniżały oferowane oszczędzającym zyski bądź wycofywały tymczasowo produkty.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.