1 proc. na lokacie jednomiesięcznej to maksimum

Fotorzepa, Marta Bogacz

Średni zysk z najlepiej oprocentowanych lokat jednomiesięcznych sięga nieco ponad 0,1 proc. w skali roku. Są banki, które tymczasowo wstrzymały zakładanie depozytów, ale są i też takie, które płacą symboliczne 0,01 proc. w skali roku.

Najwięcej zarobić można w Banku Millennium. 1 proc. w skali roku otrzyma tam każdy solenizant z kontem bankowym i bankowością mobilną.

Warto sprawdzić: Banki dadzą zarobić, ale trzeba się zapisać

Na Lokacie Urodzinowej w Millennium ulokować można od 1 tys. zł do 10 tys. zł. Warunkiem założenia depozytu jest otwarcie go w okresie maksymalnie 30 dni od daty swojego święta.
O połowę mniej zysku – 0,5 proc. w skali roku – gwarantuje na Lokacie NR1 Idea Bank. Depozyt można otworzyć pod warunkiem posiadania ROR i wpłacie minimum 500 zł. Maksymalnie zainwestować można 1 mln zł.

0,3 proc. w skali roku oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Posiadacz konta musi przelać na depozyt minimalnie 5 tys. zł (bez ograniczeń w kwocie maksymalnej).

Z 0,3 proc. w skali roku do 0,15 proc. spadło oprocentowanie Nest Lokaty w Nest Banku. Minimalna wpłata wynosi 1 tys. zł. Tyle samo wpłaty wymaga Credit Agricole na Lokacie w Ofercie mobilnej.

Warto sprawdzić: Uważajmy! Najlepsze sposoby hakerów na okradanie nas

0,1 proc. w skali roku płaci swoim klientom Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. Na lokacie mogą zaleźć się środki od kwoty 1 tys. zł do 400 tys. zł.

Ranking lokat na 1 miesiąc zamykają banki, w których nie zarobimy w zasadzie nic. 0,05 proc. w skali roku płaci Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie, a pozostałe instytucje na kolejnych depozytach z zestawienia dają po 0,01 proc. w skali roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jeśli nie chcemy dostawać SMS-ów z reklamami z banku, da się je zablokować.

Jak na dobre zablokować reklamy SMS z banku

Nie tylko przez maile czy rozmowy telefoniczne banki reklamują swoje produkty. Wykorzystują też do ...

Zakupy w sieci są niezwykle wygodne. Ale trzeba pamiętać o bezpieczeństwie

Takie pułapki czekają na płacących w sieci

Płacenie kartą kredytową w internecie może być przynieść niespodzianki nawet po kilku miesiącach od ...

Najlepsze lokaty na jeden miesiąc. Mobilność popłaca

Szczęśliwy ten, kto loguje się do swojego rachunku osobistego przez telefon. Posiadacze aplikacji mobilnych ...