Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Bieżące zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 3 do 9 sierpnia 2020 roku.

Najwyższe oprocentowanie oferowane przez banki na lokatach jednomiesięcznych sięga 1 proc. w skali roku. Tyle na Lokacie Urodzinowej zarobi klient Banku Millennium. Na 0,5 proc. w skali roku liczyć mogą osoby otwierające Lokatę NR1 w Idea Banku. 0,3 proc. w skali roku dostaną zaś osoby decydujące się na założenie Lokaty Plus w Toyota Banku.

Na lokatach 3 miesięcznych zarobić można maksymalnie do 2,5 proc. w skali roku. Gwarantem takiego zysku jest Nest Lokata Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Happy w Idea Banku wypracować można 1,8 proc. w skali roku. W mBanku nowi klienci mogą otrzymać oprocentowanie na poziomie 1 proc.

Warto sprawdzić: Stawki VAT po nowemu. Za co zapłacimy więcej, za co mniej

Maksymalne oprocentowanie lokat sześciomiesięcznych, to również 2,5 proc. w skali roku. Tyle zarobić można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Sprint w Toyota Banku i Lokacie NR1 w Idea Banku zyskać można 0,6 proc. w skali roku. Bank Ochrony Środowiska na EKOlokacie Plus płaci 0,5 proc. w skali roku.

W rok zyskać można maksymalnie do 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska i Lokacie Plus w Toyota Banku. Na 0,6 proc. w skali roku liczyć mogą oszczędzający wybierający Nest Lokatę Lojalną w Nest Banku. Po 0,4 proc. w skali roku płacą Idea Bank na Lokacie NR1, Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki oraz Bank Credit Agricole na Lokacie dla lojalnych klientów.

Najwyższe oprocentowanie obowiązujące na lokatach dwuletnich sięga 0,8 proc. w skali roku. Takie zyski oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus oraz Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. 0,75 proc. w skali roku płaci BOŚ na EKOlokacie na Lata. 0,5 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu modyfikacji w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Alior Bank, BOŚ, Toyota Bank czy Credit Agricole. Banki w głównej mierze cięły stawki oferowanych przez siebie depozytów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Garmin Pay – wygodne płacenie zegarkiem

Garmin Pay dostępny jest w Nest Banku, PKO BP i Santander Banku. Mając konto ...

Oddziały na pół gwiazdka. Koronawirus skraca czas pracy

Godziny otwarcia banków podczas drugiej fali koronawirusa

Część banków skróciła czas pracy oddziałów w drugiej fali pandemii, dlatego jeśli już musimy ...

Najlepsze lokaty bankowe na 6 miesięcy. Ranking [PAŹ 2018]

W październikowym rankingu ponownie przyglądaliśmy się ofercie najlepiej oprocentowanych lokat z wkładem w wysokości ...