Ranking lokat kwartalnych na grudzień 2020

Ranking lokat bankowych na 3 miesiące
Ranking lokat bankowych na 3 miesiące
Adobe Stock

W grudniowym zestawieniu lokat bankowych zawierających najlepiej oprocentowane depozyty wybrane z ofert wszystkich banków zwycięża Idea Bank z Lokatą Na Nowe Środki Plus. Jej oprocentowanie sięga 2,9 proc. w skali roku.

Produkt od Idea Banku dedykowany jest nowym klientom. Nie ma w tym przypadku przymusu zakładania rachunku osobistego. Kwota wpłaty ogranicza się do 20 tys. zł, a minimalnie zainwestować można już 500 zł. Po trzech miesiącach, zysk przy wkładzie wynoszącym 10 tys. zł wyniesie około 58 zł.

Ponad 40 zł za cały okres oszczędzania można też zarobić w Nest Banku. Wystarczy otworzyć Nest Lokatę Witaj z oprocentowaniem 2,1 proc. w skali roku. Z oferty skorzystać mogą wyłącznie osoby otwierające konto bankowe. Na depozyt można wpłacić od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Przelew natychmiastowy – jakie limity mają główne banki

Na 1 proc. w skali roku mogą liczyć nowi klienci Getin Banku dysponujący nowymi środkami oraz nowi klienci zakładający ROR w mBanku. W obu przypadkach zainwestować można minimum 500 zł. Kwotą nieprzekraczalną w mBanku jest 10 tys. zł, zaś w tym drugim – aż 300 tys. zł.

Mniej niż 1 proc.

Wciąż można skorzystać ze specjalnej oferty lokaty terminowej w Alior Banku. Za wypełnienie w oddziale ankiety inwestycyjnej na depozycie zyskać można 0,8 proc. w skali roku. Wpłaty na depozyt zaczynają się od 1 tys. zł.

W Banku Millennium za pomocą aplikacji mobilnej można założyć depozyt z oprocentowaniem 0,5 proc. w skali roku. Lokata Mobilna pozwala pomnażać kapitał o maksymalnej wartości 10 tys. zł (dolny próg wpłaty, to 500 zł). Zarobek na takim depozycie, to 10 zł.

Warto sprawdzić: Po co bank „potrzebuje” dostępu do kontaktów w telefonie

0,35 proc. w skali roku gwarantuje na Lokacie Plus Toyota Bank. Na depozycie musi się znaleźć minimum 5 tys. zł. Produkt oferowany jest wyłącznie klientom prowadzącym w tym banku konto.

W BNP Paribas na Lokacie GoMobilnej oprocentowanie wynosi 0,2 proc. w skali roku, w Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki – 0,1 proc. Kolejne banki w naszym rankingu lokat trzymiesięcznych oferują zaś stawki niemalże zrównane z zerem.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Co bank to obyczaj

Wyciągi z kont są wysyłane w różnych terminach, nie zawsze po zakończeniu miesiąca. Pani ...

Kiedy bank może cię zablokować

Niemiła przygoda spotkała właścicielkę internetowego rachunku w PKO BP. – Konto zostało zablokowane podczas ...

Cudzoziemiec może mieć sporo problemów z założeniem konta

Bank może odmówić założenia rachunku cudzoziemcowi bez podania mu oficjalnej przyczyny zasłaniając się jedynie ...