Co bank to obyczaj

Wyciągi z kont są wysyłane w różnych terminach, nie zawsze po zakończeniu miesiąca.

Publikacja: 25.07.2015 08:41

Co bank to obyczaj

Foto: Fotorzepa/Darek Gorajski

Pani Katarzyna, teraz klientka PKO BP, a wcześniej Nordea Banku, dostała w wyciągu z konta informację, że od maja wyciągi będą tworzone w dniu miesiąca odpowiadającym dziennej dacie otwarcia rachunku. Jeśli więc konto zostało założone np. 10 czerwca, to wyciągi będą powstały 10. dnia każdego miesiąca. Jeżeli taki dzień w danym miesiącu nie istnieje (np. 31), wyciąg zostanie przygotowany w ostatnim dniu miesiąca.

Jak mówi Roman Grzyb z PKO BP, takie zasady obowiązują w tym banku od dawna. Teraz tym samym systemem zostali objęci byli klienci Nordei.

– Informacje o miesięcznym zestawieniu transakcji na rachunku klienci mogą otrzymywać za pośrednictwem serwisu iPKO, do czego ich zachęcamy, mailem lub tradycyjną pocztą. Bez względu na wybraną formę, usługa jest bezpłatna – podkreśla przedstawiciel PKO BP. Jak dodaje, klienci mogą w dowolnym momencie sprawdzić stan i transakcje na swoim koncie za pośrednictwem iPKO, infolinii lub podczas wizyty w oddziale.

Podobne zasady obowiązują w innych bankach. Jest tak choćby w Credit Agricole, ING Banku Śląskim czy BZ WBK.

– Klient może wybrać inny termin. Wówczas data zostanie zmieniona – tłumaczy Ewa Krawczyk z BZ WBK.

Inaczej jest natomiast w mBanku. – Rejestr operacji na rachunku wysyłany jest drugiego dnia roboczego miesiąca i zawiera dane z poprzedniego miesiąca kalendarzowego – mówi Marta Rutkowska.

Z kolei w Banku Millennium miesięczne wyciągi dla klientów indywidualnych od lat są przygotowywane na koniec każdego miesiąca.

Oszczędności
Ostra walka o nasze e-portfele
Oszczędności
Tyle Polacy oddali fiskusowi z tytułu podatku Belki
Oszczędności
W Europie Środkowej i Centralnej wciąż niższy popyt na złoto
Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku