Do 3 proc. w skali roku można zyskać na lokatach zakładanych na jeden miesiąc. Ofertą z tak wysoką stawką objęta jest Lokata Urodzinowa w Banku Millennium. Na 2 proc. w skali roku liczyć mogą klienci PKO Banku Polskiego, którzy za jego pośrednictwem zakupią lub odnowią ubezpieczenie AC lub OC samochodu. W dwóch instytucjach – EnveloBanku i Idea Banku – odpowiednio na Lokacie EnveloMobilnej i Lokacie NR1 zarobić można 1,5 proc. w skali roku.
Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach trzymiesięcznych sięga 4 proc. w skali roku. Najwięcej zarobić można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. 3,8 proc. w skali roku zyskać można na Lokacie Happy w Idea Banku. Na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci zakładający ROR i otwierający Lokatę 3,5% dla nowych klientów w mBanku.
Osoby poszukujące ponadprzeciętnych zysków na lokatach półrocznych powinny wybrać się do Nest Banku, gdzie założą 6-cio miesięczną Lokatę Witaj z zyskiem w wysokości 4 proc. w skali roku. Na 2,2 proc. i 2,1 proc. w skali roku mogą liczyć oszczędzający, którzy wybiorą Lokatę Sprint w Toyota Banku czy Lokatę Na Nowe Środki w Idea Banku.
Najwyższy możliwy do wypracowania zysk oferowany na lokatach rocznych sięga 2,4 proc. w skali roku. Osiągnąć go można decydując się na otwarcie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. Oprocentowanie rzędu 2,25 proc. w skali roku gwarantuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus . Po 2,1 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Idea Banku deponujący nowe środki (Lokata Na Nowe Środki Plus ). Podobny zysk można wypracować na Lokacie Plus w Toyota Banku.
Maksymalne oprocentowanie, które banki proponują na lokatach dwuletnich wynosi 2,6 proc. w skali roku. Tak wysoką stawkę znaleźć można w Banku Ochrony Środowiska na EKOLokacie na Lata. 2,4 proc. w skali roku płaci Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej , a 2,3 proc. w skali roku zyskać można wnioskując o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku.