Najlepszą pozycję w rankingu dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat rocznych z wkładem w wysokości 10 tys. zł zajmuje Bank Ochrony Środowiska z EKOLokatą Plus. Jej oprocentowanie wynosi 2,25 proc. w skali roku. Depozyt oferowany jest posiadaczom rachunku osobistego. Warunkiem otrzymania wskazanej stawki jest utrzymywanie na rachunku średniomiesięcznego salda środków w wysokości minimum 10 proc. kwoty lokaty w każdym miesiącu trwania lokaty. Oszczędzający musi również wykonywać transakcje bezgotówkowe kartą debetową wydaną do konta (operacje na kwotę minimum 300 zł miesięcznie). Minimalna kwota przelewu na lokatę wynosi 1 tys. zł. Bank nie stawia limitu w górnym progu wpłat.

Warto sprawdzić: Te banki rezygnują z podwyżek i znoszą opłaty na czas pandemii

2,2 proc. w skali roku na Lokacie NR 1 oferuje Idea Bank. Lokatę otworzyć można bez zakładania konta. Wystarczy zainwestować od 500 zł do 1 mln zł.

Z 2,3 proc. do 2,1 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Plus w Toyota Banku. Oferta skierowana jest do osób, które prowadzą w tym banku ROR i mogą na depozycie złożyć środki przekraczające kwotę 5 tys. zł.

Mniej niż 2 proc.

Do 1,8 proc. (z 1,9 proc. w skali roku) spadło oprocentowanie Nest Lokaty Lojalnej w Nest Banku. Produkt dostępny jest dla osób z regularnymi wpłatami pensji na rachunek osobisty założony w tym banku. Na depozyt można przelać od 1 tys, zł do maksymalnie 2 mln zł. Na taką samą stawkę liczyć mogą posiadacze konta w PlusBanku, którzy zakładają lokatę za pomocą bankowości elektronicznej lub mobilnej.

O jeden punkt procentowy mniej – 1,7 proc. w skali roku – oferują na depozytach Santander Consummer Bank (Lokata Online Nowe Środki) i Credit Agricole (Oferta na nowe środki). Saldo nowych środków Santander wyznacza na dzień 1 stycznia 2020 r. Wpłacić można od 1 tys. zł do maksymalnie 400 tys. zł. W Credit Agricole zainwestować można od 1 tys. zł do100 tys. zł, a dniem bazowym dla wyliczenia nowych środków jest ostatni dzień stycznia br.

Warto sprawdzić: Jedno kliknięcie i konto ogołocone przez złodzieja

Bank Millennium obniżył z 1,8 proc. do 1,5 proc. w skali roku stawkę oprocentowania oferowanego na Lokacie Horyzont Zysku. Depozyt wymaga wpłaty od 1 tys. zł do 100 tys. zł. Saldo progowe łącznego zaangażowania obliczone jest przez bank na koniec dnia 19 listopada 2019 r.

Z 2 proc. do 1,4 proc. w skali roku mogą dziś zarobić osoby zakładające w Getin Banku Lokatę na nowe środki. Można na nią przelać od 500 zł do 400 tys. zł. Warunkiem jet wpłata nowych środków, tj. nadwyżki powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Banku (wg stanu na koniec dnia 18 marca 2020 r.).

Mniej zarobić można też w Alior Banku. Oprocentowanie na rocznej Lokacie na nowe środki wynosi dziś nie 1,8 proc. a jedynie 1,2 proc. w skali roku. Aby skorzystać z oferty, nie trzeba mieć konta w Alior Banku. Wystarczy wpłata przewyższająca kwotę 1 tys. zł. Saldo nowych środków wyliczane jest na dzień 28 lutego 2020 r.

1,1 proc. i 1 proc. w skali roku zarobić można w BGŻOptima i BNP Paribas. Ofertą z taką stawką objęte są odpowiednio Lokata klasyczna i Lokata Progresywna.