Lokując 10 tys. na 3 miesiące „zarobimy” maksymalnie 60 zł

Przeciętny zysk na depozycie kwartalnym wynosi mniej niż 1 proc. w skali roku – wynika z rankingu przygotowywanego przez nas na podstawie najwyżej oprocentowanych lokat wybranych z ofert wszystkich banków.

Publikacja: 12.05.2020 12:20

Lokując 10 tys. na 3 miesiące „zarobimy” maksymalnie 60 zł

Foto: Adobe Stock

Najwyższe odsetki – 60 zł na koniec trzymiesięcznego okresu oszczędzania, przy wkładzie równym 10 tys. zł – wypracować można w Nest Banku i mBanku. 3 proc. w skali roku oferują odpowiednio na Nest Lokacie Witaj oraz Lokacie dla nowych klientów. Wpłaty zaczynają się już od 500 zł w mBanku i 1 tys. zł w Nest Banku. Maksymalnie zainwestować można do 10 tys. zł.

Z 3 proc. do 2,8 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Happy w Idea Banku. Na depozyt, który nie wymaga zaangażowania w dodatkowe produkty typu ROR, zainwestować można od 500 zł do 20 tys. zł.

Warto sprawdzić: Obraz zamiast złota. Podstawy inwestowania w sztukę

2 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie Mobilnej w Getin Banku. Warunkiem założenia depozytu jest posiadanie rachunku osobistego i aplikacji bankowej na smartfonie. Minimalna wpłata wynosi 500 zł. Maksimum, to 10 tys. zł.

Mniej niż 2 proc.

PlusBank na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk płaci 1,6 proc. w skali roku. Wymaga przy tym, aby klient posiadał lub otworzył rachunek osobisty i na depozyt wpłacił nowe środki w kwocie od 5 tys. zł do 200 tys. zł. Jako nowe środki uważana jest nadwyżka ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 29 stycznia 2020 r.

1,5 proc. w skali roku na e-Lokacie na Plusie oferuje Bank Ochrony Środowiska. Oszczędzający musi prowadzić w BOŚ ROR i wpłacić na depozyt od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

W Toyota Banku na Lokacie Plus oprocentowanie wynosi 1,3 proc. w skali roku i oferowane jest właścicielom kont, którzy wpłacą na lokatę nie mniej niż 5 tys. zł.

Po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Banku Millennium i BNP Paribas, którzy otwierają Lokatę Mobilną czy Lokatę na Start. Na rachunek depozytu w pierwszym banku należy przelać od 500 zł do 10 tys. zł. W drugim od 3 tys. zł do 200 tys. zł.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

Z 1 proc. do 0,7 proc. w skali roku spadła stawka oprocentowania oferowana za nowe środki w Alior Banku. Oferta dotyczy środków, które wpłynęły na rachunki w banku do końca kwietnia 2020 r. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Od 0,4 proc. do 0,5 proc. w skali roku zarobić można w Credit Agricole na Lokacie w Ofercie Mobilnej oraz w PKO BP na Lokacie na nowe środki.

Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze