Ranking najwyżej oprocentowanych lokat bankowych na kwotę 10 tys. zł wygrywa dziś Nest Bank z Nest Lokatą Witaj, której oprocentowanie sięga 2,5 proc. w skali roku. To o 1,5 pkt. proc. mniej niż można było zarobić na tym depozycie przed wybuchem pandemii koronawirusa.

Z oferty Nest Lokaty Witaj skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci, którzy zakładają konto i deklarują regularne wpływy wynagrodzenia na ROR (minimum 1 tys. zł w przypadku osób fizycznych i 6 tys. zł – klientów biznesowych. Klienci prowadzący firmę zobowiązani są również do wykonywania co miesiąc przelewów do ZUS i US. Na depozyt można wpłacić minimalnie 1 tys. zł. Maksymalna kwota, to 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku i długo nie będzie

Do końca czerwca skorzystać można z oferty Lokaty Bonusowej w Santander Bank Polska. Produkt gwarantuje zysk w wysokości 1,8 proc. w skali roku, a zainwestować można od 1 tys. zł do 30 tys. zł. Wymagane jest konto i zakup karty kredytowej.

Z 1,7 proc. w skali roku do 1,1 proc. spadło oprocentowanie Lokaty Sprint w Toyota Banku. Minimalna wpłata wynosi 3 tys. zł (do 20 tys. zł). Jeden klient może założyć 20 takich depozytów. Musi posiadać ROR.

EKOlokata Zyskowna oprocentowana jest stawką 1,05 proc. w skali roku. W minionym miesiącu zarobić można było 1,3 proc. w skali roku, a jeszcze wcześniej 1,65 proc. Bank wymaga posiadania konta i regularnych transakcji kartą. Zainwestować można od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Obniżeniu uległo również oprocentowanie Lokaty Na Nowe Środki w Idea Banku. Stawka zmalała z 1,4 proc. do 0,8 proc. w skali roku. Na lokatę można wpłacić od 500 zł do 1 mln zł nowych środków. Nowe środki według banku stanowią nadwyżkę ponad saldo wszystkich środków posiadanych przez klienta na rachunkach w Idea Banku, liczonych na koniec dwudziestego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpiło zasilenie Lokaty Na Nowe Środki Plus. Wymagane jest posiadanie ROR.

Na 0,7 proc. w skali roku (wcześniej 1,3 proc.) liczyć mogą klienci wnioskujący o założenie Lokaty Nowa Kasa = Większy Zysk w Plus Banku. Na depozyt można wpłacać od 5 tys. zł do 200 tys. zł. Bank wymaga wpłat nowych środków, które definiuje jako nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 29 stycznia 2020 r.

Warto sprawdzić: Na rynku numizmatów można zarobić i to całkiem nieźle

0,5 proc. w skali roku za nowe środki płaci właścicielom kont mBank. Wystarczy przelać na rachunek lokaty minimum 1 tys. zł, bez innych ograniczeń.

Po 0,4 proc., 0,35 proc. i 0,25 proc. w skali roku płacą odpowiednio Getin Bank na Lokacie tradycyjnej, T-Mobile Usługi Bankowe na Lokacie Standardowej, ING Bank Śląski na Lokacie terminowej i Credit Agricole na Lokacie Mobilnej.