– Zacząłem się zastanawiać, o co chodzi, więc zapytałem o to pracownicę oddziału. W odpowiedzi usłyszałem, że ma to związek z tarczami antykryzysowymi wprowadzonymi przez rząd – opowiada czytelnik.
Zapytaliśmy bank, czy rzeczywiście mogą pojawić się ograniczenia kwotowe w związki z pandemią i tarczami antykryzysowymi. PKO BP zaprzecza. – Nie wprowadziliśmy ograniczeń wypłat związanych z tarczą antykryzysową. Generalnie w banku obowiązuje zasada, że wypłaty większych kwot w gotówce trzeba awizować – czyli uprzedzić oddział o zamiarze takiej wypłaty i umówić się na dogodny dla siebie termin dla dokonania takiej operacji – mówi Grzegorz Culepa z biura prasowego PKO BP. Podkreśla, że wysokość wypłat, które trzeba awizować, może być różna w zależności od oddziału. – Dlatego warto wcześniej zadzwonić do placówki, w której chcemy dokonać wypłaty, i upewnić się, że możemy jej dokonać bez konieczności uprzedniego awizowania – radzi bankowiec.
Warto sprawdzić: W okienku słono zapłacimy za przelew do fiskusa
Także Ewa Krawczyk z Santander Bank Polska zapewnia, że bank nie zmieniał limitów wypłat w oddziałach. – Funkcjonują jak dotychczas – większe kwoty trzeba awizować – tak też było przed epidemią – tłumaczy Ewa Krawczyk.
Podobną opinię słyszymy od Mirelli Gmur z ING Banku Śląskiego. – Wypłaty realizowane są zgodnie z komunikatem dotyczącym awizowania i obowiązującym TOiP-em – informacja jest prezentowana na naszej stronie – mówi Mirella Gmur. W Pekao SA wypłaty są realizowane zgodnie z dyspozycjami wypłacających. – Tak jak dotychczas, w oddziałach banku umożliwiamy wypłatę gotówki do wysokości salda rachunku, przy czym większe kwoty należy wcześniej zgłosić w placówce – mówi Marcin Starkowski z biura prasowego tego banku.
Piotr Młynarczyk, Manager Zespołu Płynności Gotówkowej w Credit Agricole, zapewnia, że w jego banku nic się nie zmieniło w zasadach wypłat gotówki w placówkach.