Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 24 do 30 sierpnia 2020 roku.

Publikacja: 25.08.2020 22:27

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Bloomberg

Maksymalne oprocentowanie oferowane przez banki na lokatach otwieranych na 30 dni to 1,1 proc. w skali roku. Tyle płaci Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus. Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej oferuje 1 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku otrzymają klienci Toyota Banku wnioskujący o założenie Lokaty Plus.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

Maksymalne oprocentowanie na depozytach kwartalnych wynosi 2,5 proc. w skali roku. Otrzyma je każdy, kto zakłada nowe konto i Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Happy w Idea Banku wypracować można 1,8 proc. w skali roku. Na 1 proc. liczyć mogą nowi klienci w mBanku i osoby zakładające e-Lokatę na Plusie w Banku Ochrony Środkowiska.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokat sześciomiesięcznych, to także 2,5 proc. w skali roku. W tym przypadku również należy wybrać ofertę Nest Banku i Nest Lokatę Witaj. Na Lokacie NR1 w Idea Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku, a na Lokacie Plus w Toyota – 0,6 proc. w skali roku.

W 12 miesięcy zarobić można do 0,8 proc. w skali roku. Podana stawka obowiązuje na EKOlokacie Plus w Banku Ochrony Środowiska i Lokacie Plus w Toyota Banku. Po 0,6 proc. w skali roku mogą sięgnąć klienci Nast Banku wnioskujący o otwarcie Nest Lokaty Lojalnej. 0,4 proc. w skali roku oferuje zaś Santander Consummer Bank na Lokacie Online.

W dwa lata zyskać można maksymalnie do 0,9 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie gwarantuje Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,8 proc. w skali roku. 0,75 proc. w skali roku płaci BOŚ na EKOlokacie na Lata.

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania produktów depozytowych dokonywał m.in.: Bank Millennium, Alior Bank i Getin Bank. Nie dotyczyły one jednak oferowanych stawek na lokatach terminowych.

Oszczędności
Ostra walka o nasze e-portfele
Oszczędności
Tyle Polacy oddali fiskusowi z tytułu podatku Belki
Oszczędności
W Europie Środkowej i Centralnej wciąż niższy popyt na złoto
Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej