Tak wynika z naszego najnowszego rankingu lokat zakładanych na kwotę 10 tys. zł.

Warto sprawdzić: Ranking lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 mies. Marzec 2021

Najwyższe oprocentowanie oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Depozyt założyć mogą wyłącznie nowi klienci, którzy spełniają następujące wymogi: otworzą konto osobiste, zadeklarują regularne wpływy wynagrodzenia na ROR, a także – w przypadku osób prowadzących własny biznes – będą wykonywać co miesiąc przelewy do ZUS i US. Na lokatę można przelać maksymalnie 10 tys. zł. Dolny próg wpłat wynosi zaś 1 tys. zł.

Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się Toyota Bank z Lokatą Plus. Oprocentowanie tego depozytu wynosi 0,6 proc. w skali roku. Oferta dedykowana jest klientom ubankowionym (z ROR), którzy na lokatę mogą przelać minimum 5 tys. zł.

0,5 proc. w skali roku zarobić można w Getin Banku. Wystarczy dysponować nowymi środkami i założyć dedykowaną właśnie im Lokatę na Nowe Środki. Bank określa je jako nadwyżkę powyżej salda środków złotowych klienta w Getin Banku według stanu na koniec dnia 23 lutego 2021 r. Zainwestować można od 500 zł do 200 tys. zł.

Na 0,3 proc. w skali roku liczyć mogą klienci Banku Ochrony Środowiska zakładający EKOLokatę Zyskowną oraz Santander Consummer Banku otwierający Lokatę na Nowe Środki Online. Na każdy z depozytów można wpłacić już od 1 tys. zł. Maksymalnie do 200 tys. zł w BOŚ i 400 tys. zł w Santanderze.

0,2 proc. w skali roku, to oferta Banku Millennium. Na Lokacie Horyzont Zysku mogą pracować wyłącznie nowe środki – minimum 1 tys. zł. Warunkiem koniecznym jest posiadanie w tym banku konta.

Warto sprawdzić: Góra grosza. Gdzie wymienić bilon za darmo

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Na liście rankingowej znaleźć można też takie banki jak: mBank, Citi Handlowy, Alior Bank, Pekao SA, EnveloBank, Bank Pocztowy, BNP Paribas, PlusBank czy Credit Agricole. Ich lokaty mają oprocentowanie od 0,01 proc. do 0,05 proc. w skali roku.