Regularnie analizujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Bank nagrywa rozmowy, ty nie możesz

Maksymalnie 1 proc. w skali roku można zarobić na lokatach zakładanych na okres jednego miesiąca. Oprocentowanie w tej wysokości na Lokacie Urodzinowej gwarantuje solenizantom Bank Millennium. 0,3 proc. w skali roku płaci Toyota Bank na Lokacie Plus, a 0,1 proc. w skali roku otrzymają klienci Santander Consummer Banku zakładający Lokatę Online Nowe Środki.

Maksymalnie do 1,5 proc. w skali roku można otrzymać na depozycie trzymiesięcznym. Podaną stawkę oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. 1 proc. w skali roku daje nowym klientom mBank. Na 0,5 proc. w skali roku mogą zaś liczyć oszczędzający wybierający ofertę mobilną w Banku Millennium.

Warto sprawdzić: Co załatwimy w banku bez dowodu osobistego

1,5 proc. w skali roku, to ponownie najwyższe oprocentowanie oferowane tym razem na lokatach półrocznych. Aby tyle zarobić należy również skorzystać z oferty Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zarobić można 0,6 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku oferuje zaś Getin Bank (Lokata terminowa), Santander Consummer Bank (Lokata Online Nowe Środki) oraz Bank Ochrony Środowiska (Ekolokata Zyskowna).

W rok zarobić można maksymalnie 0,8 proc. w skali roku. Taką ofertą wyróżnia się Lokata Plus w Toyota Banku. 0,45 proc. w skali roku oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki, a 0,2 proc. w skali roku płaci Getin Bank na Lokacie terminowej i Bank Millennium na Lokacie Horyzont Zysku.

Na depozytach dwuletnich również maksymalna stawka oprocentowania wynosi 0,8 proc. w skali roku. Najwięcej oferuje ponownie Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,55 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 0,15 proc w skali roku można zyskać na Nest Lokacie Lojalnej w Nest Banku.

Warto sprawdzić: Aktualne oprocentowanie lokat i kredytów w ROR – tabela

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

W minionym okresie zmian w tabelach oprocentowania lokat terminowych dokonywał m.in.: Getin Bank, Alior Bank, Credit Agricole czy BOŚ. Tylko w przypadku tych pierwszych dwóch odnotowaliśmy spadki stawek na wybranych depozytach.