Ranking lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące. Maj 2021

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 17 do 23 maja 2021 roku.

Publikacja: 18.05.2021 16:44

Ranking lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące. Maj 2021

Foto: Adobe Stock

Cyklicznie śledzimy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Warto sprawdzić: Oszukańcze SMS-y. Uważajmy w co klikamy, mogą oczyścić konto

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych sięga 1 proc. w skali roku. Oprocentowanie w tej wysokości oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Kolejny – Toyota Bank – na Lokacie Plus płaci 0,3 proc. w skali roku. 0,1 proc. w skali roku zarobić można w Santander Consummer Banku zakładając Lokatę Online Nowe Środki.

Do 1,5 proc. w skali roku otrzymać można na lokacie trzymiesięcznej. Wystarczy otworzyć Nest Lokatę Witaj w Nest Bank i mieć ROR nie dłużej niż 30 dni. mBank nowym klientom oferuje 1 proc. w skali roku. Na 0,5 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci Banku Millennium otwierający Lokatę mobilną.

Maksymalnie do 1,5 proc. w skali roku mogą też zarobić osoby wybierające lokaty półroczne. W tym przypadku ponownie najlepiej będzie wybrać Nest Lokatę Witaj od Nest Banku. Toyot Bank na Lokacie Plus daje zarobić 0,6 proc. w skali roku. 0,3 proc. w skali roku oferuje zaś Getin Bank na Lokacie terminowej, Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki i Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie Zyskownej.

Najwyższe stawki obowiązujące na lokatach rocznych, to 0,8 proc. w skali roku. Taką ofertę ma Toyota Bank (Lokata Plus). Prawie o połowę mniej – 0,45 proc. w skali roku- oferuje Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki. 0,2 proc. w skali roku płacą Getin Bank i Bank Millennium odpowiednio na Lokacie terminowej i Lokacie Horyzont Zysku.

Na depozytach zakładanych na dwadzieścia cztery miesiące również maksymalna stawka oprocentowania równa jest 0,8 proc. w skali roku. Tu ponownie najwięcej oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,55 proc. i 0,15 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki oraz Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Warto sprawdzić: Aktualne oprocentowanie lokat i kredytów w ROR – tabela

W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania lokat terminowych dokonywał m.in.: Alior Bank, Getin Bank czy Bank Millennium.

Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze
Oszczędności
Gotówka i Biuro Rzeczy Znalezionych. Znalazca może zostać opodatkowany
Oszczędności
Kuny wymienimy tylko w kantorze, banki już ich nie chcą
Oszczędności
Oszczędzanie bez podatku. Przegląd IKE i IKZE 2022
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Oszczędności
Finansowe zdrowie teraz i w przyszłości
Oszczędności
Młodzi Polacy odkładają na przyszłość, ale niekoniecznie na emeryturę