Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 26 lipca do 1 sierpnia 2021 roku.

Publikacja: 26.07.2021 15:22

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Systematycznie śledzimy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie budujemy zestawienie najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić:  Polacy pozwalają się okradać. Są zbyt łatwowierni

Maksymalne oprocentowanie lokat jednomiesięcznych wynosi 1 proc. w skali roku. Stawkę w tej wysokości deklaruje w swoich dokumentach Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Na Lokacie Plus w Toyota Banku zyskać można 0,3 proc. w skali roku. 0,1 proc. w skali roku daje zaś zarobić Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

Najwyższa stawka oprocentowania obowiązująca na lokatach kwartalnych wynosi 1,5 proc. w skali roku. Można ją mieć otwierając Nest Lokatę Witaj w Nest Banku. mBank daje 1 proc. w skali roku nowym klientom zakładającym Lokatę standardową zaraz po otwarciu u nich konta. Na 0,5 proc. w skali roku liczyć natomiast mogą klienci Banku Millennium otwierający Lokatę mobilną.

Do 2,1 proc. w skali roku mogą zarobić osoby wybierające lokaty półroczne. Tu najlepiej będzie ponownie wybrać ofertę od Nest Banku, czyli Nest Lokatę Witaj. Toyot Bank na Lokacie Plus i Getin Bank na Lokacie na nowe środki daje zarobić 0,5 proc. w skali roku. W Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki oraz w Banku Ochrony Środowiska na Ekolokacie Zyskownej oprocentowanie sięga 0,3 proc. w skali roku.

Maksymalny zysk możliwy do wypracowania na lokatach rocznych, to 0,7 proc. w skali roku. To stawka oferowana przez Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,45 proc. w skali roku na Lokacie Online Nowe Środki daje zarobić Santander Consummer Bank, a 0,2 proc. w skali roku płaci Getin Bank oraz Bank Millennium odpowiednio na lokatach – terminowej i Lokata Horyzont Zysku.

Warto sprawdzić: Aktualne oprocentowanie lokat i kredytów w ROR – tabela

Na depozytach zakładanych na dwa lata maksymalne oprocentowanie równe jest 0,8 proc. w skali roku. Najwięcej w tym przypadku znów oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,55 proc. i 0,15 proc. w skali roku płaci Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki i Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Oszczędności
Ostra walka o nasze e-portfele
Oszczędności
Tyle Polacy oddali fiskusowi z tytułu podatku Belki
Oszczędności
W Europie Środkowej i Centralnej wciąż niższy popyt na złoto
Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej