Ty używasz karty, bank pomaga potrzebującym

karty charity
karty charity
Adobe Stock

Edukację czy dożywianie dzieci, osoby niepełnosprawne, ochronę środowiska, a nawet honorowe krwiodawstwo –wspierają banki przez karty charity.

Jedne współpracują z tymi samymi organizacjami pozarządowymi od lat, inne nie mają jeszcze takiej oferty. Klienci korzystając z kart charity dokładają swoją cegiełkę na pomoc dla potrzebujących.

Karty charity: ekokarta

Klienci Banku Millennium mogą skorzystać z oferty karty kredytowej WWF Millennium Mastercard i w ten sposób wspierać ochronę środowiska, w tym m.in. ochronę dzikich zwierząt. – Działania społeczne są dla nas niezwykle istotne. Prowadzimy je w wielu obszarach, m.in. dbamy o środowisko monitorując zużycie zasobów i podejmując działania na rzecz jego redukcji, wprowadzamy proekologiczne produkty, edukujemy klientów i pracowników. W naszej ofercie nie mogło więc zabraknąć produktu, dzięki któremu również nasi klienci mogą mieć wpływ na środowisko – tłumaczy Iwona Jarzębska, dyrektor departamentu PR w Banku Millennium.

Karta kredytowa WWF Millennium Mastercard oferowana jest w ramach wieloletniej współpracy banku z Fundacją WWF Polska, organizacją, która ratuje najcenniejsze przyrodniczo miejsca w Polsce i na świecie. Bank Millennium przekazuje WWF Polska część każdej transakcji bezgotówkowej zrealizowanej przez klienta, a w pierwszym roku użytkowania również połowę opłaty miesięcznej za kartę. Sama karta wykonana jest ze zdatnego do recyklingu poliestru PETG. -Aktualnie nie planujemy wprowadzenia do swojej oferty innej karty tego typu  –zapowiada  Magdalena Kwiatkowska, Kierująca Wydziałem Kart Płatniczych w Banku Millennium.

Z kolei PKO BP ma w ofercie debetową kartę affinity Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje”. – Dzięki niej można pomagać innym na co dzień, nie ponosząc żadnych kosztów. Bank przeznacza część swoich dochodów z każdej transakcji bezgotówkowej realizowanej kartą w na wybrany przez jej posiadacza cel – tłumaczy Joanna Fatek, z biura prasowego banku.

Dodaje, że posiadacz karty ma możliwość wyboru jednego z czterech celów dobroczynnych realizowanych przez Fundację PKO Banku Polskiego z jej partnerami strategicznymi. Jednym z nich jest edukacja.

Wsparcie przekazywane jest na rzecz opieki edukacyjno-wychowawczej młodzieży realizowanej przez Stowarzyszenie Siemacha. Kolejnym jest pomoc na rzecz programu „Mobilność osób niepełnosprawnych” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPiNKa.

Posiadacze kart PKO BP Visa payWave „Dobro procentuje” mogą też wesprzeć projekt Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, który promującego krwiodawstwo i krwiolecznictwo, prowadzonego przez Fundację PKO Banku Polskiego czy ekologię w ramach m.in. projektów lokalne wspierające na ten cel i ochronę zwierząt oraz ochronę dziedzictwa przyrodniczego.

Karty charity: obiad za transakcję

Santander Bank oferuje swoim klientom kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk. – Przekazujemy środki do PAH za każdą wydana kartę i procent od każdej transakcji bezgotówkowej dokonanej tą kartą. Dofinansowanie jest przeznaczone na fundowanie obiadów dla dzieci w Polsce, które są w trudnej sytuacji materialnej –wyjaśnia Ewa Krawczyk z biura prasowego Santandera.

mBank nie ma w ofercie takich kart. Podobnie np. Credit Agricole. Ale ten drugi bank okresowo oferuje klientom lokaty z elementem społecznym. – Rok temu w ramach Tygodnia Oszczędzania od każdej Lokaty Specjalnej Mobile przekazaliśmy po pięć złotych dla fundacji Zaczytani.org na rzecz edukacji finansowej dzieci z najuboższych rodzin –opowiada Ewa Deperas-Jarczewska, Biuro Komunikacji Korporacyjnej banku.

Z zgromadzonych środków Credt Agricole kupił książki m.in. z kanonem literatury polskiej oraz otworzył Zaczytaną Bibliotekę. Jest to półka książek, dzięki której dzieci z ośrodków jak centra opieki, domy dziecka, szpitale, etc., mają cały czas dostęp do pięknych opowieści.- Bank wraz z Fundacją Zaczytani.org, przeprowadził warsztaty z bajkoterapii dla wychowawców Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Pracownicy Credit Agricole przeprowadzili warsztaty o finansach i oszczędzaniu dla najmłodszych. – Wierzymy w to, że świadome gospodarowanie pieniędzmi od najmłodszych lat, podobnie jak czytanie, jest umiejętnością, która ułatwia start w dorosłe życie –mówi dyr. Deperas-Jarczewska.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Najlepsze lokaty roczne. Banki tną oprocentowanie

Dziesięć banków z najlepszą ofertą lokat zakładanych na okres roku, płaci swoim klientom średnio ...

pin do karty

Pierwszy PIN do nowej karty można nadać samemu

Część banków pozwala by to sami klienci wymyślali sobie pierwszy numer PIN do nowych ...

najlepsze lokaty na 1 miesiąc maj 2019

Mało dobrych lokat na jeden miesiąc. Ranking [MAJ 2019]

Najwyżej oprocentowane lokaty jednomiesięczne wybrane z ofert wszystkich banków dają zarobić od 3 proc. ...