Kiedy bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku

Publikacja: 13.03.2017 10:23

Kiedy bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku

Foto: www.sxc.hu

Alior Bank

– Konto Wyższej Jakości – jeśli w danym miesiącu na konto wpłynie jednorazowo min. 2500 zł lub wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 700 zł

Bank BGŻ BNP Paribas

– Konto Praktyczne – wpływy min. 1 tys. zł mies. lub klient w wieku do 26 lat

– Plan Aktywny – średnie saldo na koncie 9 tys. zł

– Konto Bardzo Osobiste – wpływy min. 7,5 tys. zł mies. lub aktywa 100 tys. zł

Bank BPS

– iKonto – wpływy min. 1 tys. zł mies.

– wygodneKonto – wpływy min. 5 tys. zł

– VIPKonto – wpływy min. 10 tys. zł

Bank Millennium

– Konto 360o – jeśli w poprzednim miesiącu została zaksięgowana min. jedna płatność bezgotówkowa kartą wydaną do konta oraz łączne wpływy zewnętrzne na rachunek wynosiły min. 1 tys. zł

Bank Pekao

– Eurokonto Mobilne – gdy na rachunek wpłynęło wynagrodzenie lub w przypadku innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł mies.

Bank Pocztowy

– Bliskie Konto Pocztowe – transakcje bezgotówkowe o wartości min. 300 zł mies.

Eurobank

– Prestige – wpływy na konto min. 4 tys. zł mies. lub średnie saldo min. 50 tys. zł mies.

mBank

– eKonto mobilne plus – wpływy min. 1 tys. zł mies.

PKO BP

– PKO Konto za Zero – jeśli do rachunku została wydana karta debetowa

Toyota Bank Polska

– Konto Jedyne – gdy klient przeprowadzi kartą debetową wydaną do konta transakcje bezgotówkowe o wartości min. 400 zł mies.

Powiedzieli

Paweł Placzke | dyrektor departamentu produktów klienta indywidualnego w pko bp

Wybierając konto osobiste warto dokładnie przeanalizować opłaty z nim związane. Oferta wyglądająca na pierwszy rzut oka mało atrakcyjnie po sprawdzeniu może okazać się mało kosztowna lub wręcz bezpłatna, gdy weźmiemy pod uwagę to, jak korzystamy z rachunku, czyli jak i gdzie dokonujmy płatności. Banki preferują klientów aktywnie korzystających z kont osobistych, używających kart płatniczych, samodzielnie robiących przelewy w serwisie internetowym lub aplikacji mobilnej. Wystarczy określona kwota zakupów opłaconych kartą i regulowanie rachunków przelewami internetowymi, a konto może nic nie kosztować. Warto zapewnić sobie dostęp do możliwie jak największej sieci bankomatów. Prowizje za podejmowanie gotówki mogą być istotnym kosztem, często znacząco wpływającym na koszty utrzymania rachunku. Dobra aranżacja serwisu internetowego i aplikacji na telefon komórkowy powoduje, że korzystanie z konta jest po prostu przyjemne. O tym też warto pamiętać.

Justyna Giżewska | wydział rachunków bieżących w banku millennium

Konto powinno w jak największym stopniu spełniać nasze potrzeby i oczekiwania. W jaki sposób to osiągnąć? Najprościej ustalić kryteria, jakimi powinniśmy się kierować.

Pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, jest wysokość opłat. Im koszty utrzymania konta są niższe, tym oferta bardziej przyjazna dla naszego portfela. Warto jednocześnie pamiętać, że przedmiotem porównania powinny być nie tylko opłaty za prowadzenie rachunku, ale także za inne usługi, np. za obsługę karty lub realizację przelewów.

Kolejnym kryterium jest funkcjonalność rachunku oraz dostępność oddziałów i bankomatów. Osoby preferujące obsługę zdalną powinny zwrócić uwagę na dostępność aplikacji mobilnej oraz wygodę korzystania z bankowości elektronicznej.

Trzecim kryterium są dodatkowe korzyści związane z rachunkiem. Jeśli zatem możemy otworzyć konto z dodatkowym bonusem, to warto rozważyć taką ofertę.

Marcin Data | dyrektor ds. produktów oszczędnościowych i daily banking w banku credit agricole

Decydując się na zmianę banku, warto przede wszystkim zapytać o opinię znajomych. Coraz częściej w naszych wyborach kierujemy się właśnie poleceniami rodziny czy znajomych. Wysokość opłat, prowizji czy sama oferta mają niekoniecznie pierwszorzędne znaczenie. Według badania TNS Polska „Zoom Finance Q3, 2016″, klienci, którzy chcą otworzyć konto i rozważają tylko jeden bank, biorą pod uwagę przede wszystkim rekomendacje. Wbrew pozorom pożegnanie z dotychczasowym bankiem zajmuje mało czasu i może być wolne od uciążliwych formalności. Tym bardziej, gdy przenosimy się do instytucji dbającej o komfort klientów i budującej z nimi relację.

Agnieszka Porębska-Kość | dyrektor zarządzający obszaru bankowości przedsiębiorstw i finansowania w Nest banku

W ostatnim czasie kilka banków podniosło opłaty za konta, karty czy za

korzystanie z bankomatów. Takie zmiany powodują, że wielu klientów nie wie, ile właściwie płaci za swoje konto. Żeby to sprawdzić, należy dokładnie przestudiować tabelę opłat i prowizji. Warto też dowiedzieć się, czy możliwe jest zwolnienie z opłat dzięki np. określonym wpływom na konto lub liczbie transakcji realizowanych kartą.

Na rynku wciąż dostępne są bezpłatne rachunki bez żadnych dodatkowych warunków. Warto się nimi zainteresować, bo na wprowadzenie wymaganego prawem bezpłatnego rachunku podstawowego dla osób nieubankowionych banki mają jeszcze półtora roku.

Wielu klientów śledzi oferty promocyjnych lokat czy wysoko oprocentowanych

kont oszczędnościowych. Atrakcyjne stawki wiążą się jednak często z wymogiem założenia konta w danym banku. Warto zwrócić uwagę na koszty prowadzenia takiego rachunku, aby nie okazało się, że przekraczają one dodatkowe zyski z depozytu.

Alior Bank

– Konto Wyższej Jakości – jeśli w danym miesiącu na konto wpłynie jednorazowo min. 2500 zł lub wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 700 zł

Pozostało 96% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Planowanie Wydatków
Ile zapłacisz na igrzyskach olimpijskich w Paryżu? Jak można zaoszczędzić?
Materiał Promocyjny
Naszą siłą jest różnorodność
Planowanie Wydatków
Ile kosztuje wyprawa na piłkarskie Euro 2024? Jak kibic może zaoszczędzić?
Planowanie Wydatków
BLIK wypiera płatności zbliżeniowe
Planowanie Wydatków
Wakacje kredytowe ruszyć mają od czerwca
Akcje Specjalne
Dekarbonizacja gospodarki bez wodoru będzie bardzo trudna
Planowanie Wydatków
Jakie zasady „mieszkania na start”? Jest projekt ustawy nowego kredytu
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży