Netflix, HBO Go, a może Showmax. Co się opłaca?

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z VOD (wideo na żądanie) i co jest najbardziej opłacalne? Oddajemy w państwa ręce przegląd najpopularniejszych stron z usługą VOD.

Publikacja: 30.08.2018 15:41

Netflix, HBO Go, a może Showmax. Co się opłaca?

Foto: Adobe Stock

Łatwość dostępu do zróżnicowanych platform oferujących usługę VOD – video on demand – sprawia, że coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie abonamentu u któregoś z wielu dostawców. Niski abonament i dostęp do setek tytułów sprawiają, że ten obszar usługowy staje się w kraju coraz popularniejszy.

Czytaj także: Inteligenty telewizor: zabawi i przypilnuje domu

Netflix. Zagraniczny gigant z ogromnym rozmachem

Netflix był prawdziwym objawieniem na rynku i wielu Polaków cieszyło się, gdy zawitał w progach naszego kraju. Dane ze stycznia 2018 roku wykazują, że za abonament u tego filmowego giganta płaci obecnie 117 milionów osób na całym świecie, z czego ponad połowa pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Poza produkcjami zapożyczonymi od wielkich koncernów filmowych, Netflix zajmuje się również produkcją własnych seriali i filmów.

Ich oferta jest naprawdę zróżnicowana. Od hollywoodzkich blockbusterów po kino niszowe, od dram wyprodukowanych w Azji, po filmy dokumentalne o rodzinie królewskiej z Wielkiej Brytanii. Każdy kinomaniak znajdzie tu coś dla siebie, łącznie z ogromnym wyborem seriali. Wśród nich znajdują się prawdziwe perełki, które każdy szanujący się wielbiciel kina powinien zobaczyć.

Ceny? Bardzo przystępne. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać jeden z trzech pakietów:

Podstawowy – za 34 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 1 ekranie w jakości SD),
Standard – za 43 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 2 ekranach w jakości HD),
Premium – za 52 zł (z możliwością równoczesnego oglądania na 4 ekranach w jakości Ultra HD)

Abonament w wersji standard jest najbardziej optymalny i kosztuje mniej, niż bilety dla dwóch osób do kina. Możliwości jest za to ogrom!

HBO GO. Ulubione kanały telewizyjne pod ręką.

HBO jakiś czas temu wystartowało z platformą HBO GO. W swojej ofercie, podobnie jak Netflix, mają sporo amerykańskich blockbusterów i własne produkcje. Choć ich oferta jest dużo uboższa niż konkurencji, na liście dostępnych filmów i seriali można znaleźć prawdziwe perełki, takie jak słynna Gra o Tron czy Westworld. Możliwe jest również streamowanie kanałów telewizyjnych na żywo.

Cena? HBO Go kosztuje 29,90 miesięcznie, jest również dostępny darmowy, miesięczny okres próbny. I choć ceną wygrywa z Netflixem, oferta jest uboższa, a możliwości techniczne dużo mniej rozbudowane.

Showmax. Polacy też potrafią?

Nie został stworzony w Polsce, ale stoi za nim polski zespół. Oferuje naprawdę szeroki wybór rodzimych produkcji, z komediami i serialami kryminalnymi na czele. Ma również w ofercie dzieła Patryka Vegi, jeśli ktoś jest fanem jego produkcji. Zadebiutował w kraju stosunkowo niedawno, ma uboższą ofertę niż Netflix i HBO GO, ale stale się rozwija. Z drugiej strony, w przeciwieństwie do swojej konkurencji, nie goni za premierami kinowymi, co jest sporym minusem. A plusy?
Kosztuje zaledwie 19,90 miesięcznie i udostępnia możliwość darmowego testowania serwisu przez 14 dni. Warto na niego zajrzeć, bo choć na razie zostaje w tyle za swoimi konkurentami, tempo i kierunek rozwoju budzą pozytywne nadzieje na przyszłość.

IPLA i PLAYER TVN. Warto?

Problem z IPLĄ i PLAYER TVN-u polega na tym, że są one właściwie przenośną telewizją i skupiają się na programach wyprodukowanych właśnie dla niej. Nie oznacza to jednak, że obejrzymy tam tylko kolejny odcinek Kuchennych Rewolucji czy Świata Według Kiepskich. Do dyzposycji widzów jest kilka zagranicnych filmów i seriali, ale oferta nie powala na kolana i w przeciwieństwie do konkurencji, obie te platformy mają jeszcze szmat drogi przed sobą.

Ceny? IPLA oferuje pakiety personalizowane pod konkretne potrzeby. Ceny zaczynają się od 10 złotych za miesiąc i sięgają nawet 60 złotych, w zależności od wybranego pakietu. Za PLAYER zapłacimy miesięcznie 30 złotych.

Platformy VOD. Co się opłaca?

Podsumowując: w obecnej chwili najbardziej wydajnym, opłacalnym i oferującym wszechstronną rozrywkę serwisem jest bezsprzecznie Netflix. Sprawiedliwie niska cena za ogromny wybór seriali i filmów, choć HBO GO depcze mu po piętach.

Materiał Promocyjny
Co czeka zarządców budynków w regulacjach elektromobilności?