Czego mogę oczekiwać, gdy zlecę odzyskiwanie należności firmie Payhelp?

Brak płatności w terminie za wykonane usługi to problem niemal wszystkich firm. Prowadzący biznes Przedsiębiorcy przyzwyczaili się do tego, że nie otrzymują środków zgodnie z umową czy datą płatności wystawioną na fakturze.

Co więcej, nie podejmują w związku z tym żadnych działań. To poważny błąd – za uczciwą pracę należy Ci się wynagrodzenie. Masz problem z odzyskaniem należności? Skorzystaj zatem z oferty firmy Payhelp.

Nieterminowe płatności problemem biznesu

Zdobyłeś Klienta, wykonałeś dla niego usługę, a następnie wystawiłeś fakturę. Minął termin zapłaty, a Ty musisz uregulować składkę na ZUS, opłacić podatek dochodowy i VAT. To problem, z którym zmaga się niemal 90 proc. firm z sektora MŚP. Z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego z lipcu 2020 roku wynika, że 43 proc. przedsiębiorstw ma kłopot z egzekwowaniem należności od swoich Kontrahentów, a w najgorszej sytuacji pod tym względem są małe firmy. Odsetek prowadzących działalność, którzy deklarowali posiadanie środków na przetrwanie co najmniej 3 miesięcy wynosił 54 proc. Ponadto 32 proc. firm odnotowało w lipcu spadek przychodów w stosunku do czerwca. Duży wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce ma oczywiście pandemia i trudność z przewidzeniem tego, co będzie się działo w najbliższych miesiącach.

Zatory płatnicze bardzo utrudniają prowadzenie biznesu, gdyż wpływają one płynność finansową przedsiębiorstwa. Skoro nie otrzymujesz zapłaty, to z czasem nie będziesz też w stanie regulować należności za zakupione produkty i usługi czy wypłacać wynagrodzeń. Prowadzący firmy nie powinni się godzić na nieotrzymywanie należności za wykonaną pracę. Pocieszające jest, że według badania z 2020 roku potwierdzają, że przedsiębiorstwa zaczęły jednak brać sprawy w swoje ręce.

Eksperci związani z Krajowym Rejestrem Długów, w wystąpieniu, które miało miejsce w czerwcu 2020 roku, zwrócili uwagę na to, że średni okres przeterminowanych faktur przekazywanych do odzyskania skrócił się ze 181 dni w lutym do 165 dni w maju. Wcześniej przedsiębiorcy nie przywiązywali do tej kwestii aż tak dużej wagi i nawet przez 4–5 miesięcy nie upominali się o zapłatę należności. Firmy obawiają się o swoją płynność, ale również o to, że przedsiębiorstwa, które im nie zapłaciły za jakiś czas zakończą działalność i odzyskanie od nich środków stanie się jeszcze trudniejsze.

Przedsiębiorców do działania skłaniają obawy o przyszłość. Jak wynika z IV edycji badania „KoronaBilans MŚP” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów ok. 75 proc. firm nie planuje w najbliższych 3 miesiącach inwestycji, 80 proc. nie zamierza w tym czasie zatrudniać nowych pracowników, a 54 proc. przedsiębiorców uważa, że ich sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni. Co zatem robić? Przede wszystkim działać! Nie proś się o swoje –zapłata za to, co wykonała Twoja firma powinna trafić na Twoje konto i nie powinieneś akceptować sytuacji, kiedy na pieniądze czekasz nawet kilka miesięcy! Jakie jest na to rozwiązanie? Wrzuć to do Payhelp.

Odzyskiwanie należności z firmą Payhelp

Zrealizowałeś zadanie zgodnie z oczekiwaniami Klienta lub sprzedałeś mu produkty, a on nie wywiązuje się z obowiązku zapłaty, zgodnie z ustaleniami? Jeśli minęła już data płatności, to nie bagatelizuj sprawy. Przede wszystkim jak najszybciej wyślij przypomnienie o kwocie, którą należy uregulować. Jeśli to nie przyniesie efektów, to zdecyduj się na windykację z Payhelp.

Co możemy dla Ciebie zrobić? Podejmiemy działania polubowne, a w razie potrzeby także sądowe, które doprowadzą do tego, że odzyskasz należność od swojego Kontrahenta. Nie masz się czego obawiać. W naszej firmie za całym procesem windykacji stoją specjaliści z bardzo dużym doświadczeniem, którzy działają sprawnie, skutecznie oraz etycznie. Co ważne, niczego nie ryzykujesz. Za usługę płacisz tylko wtedy, jeśli odzyskamy Twoje pieniądze. A prowadzone negocjacje, dzięki naszym know-how i doświadczeniu, nie doprowadzą do tego, że Kontrahent zechce zakończyć współpracę.

Jak przebiega odzyskiwanie należności z Payhelp?

Proces windykacji może się składać z kilku etapów. Chcemy, żebyś miał świadomość, jak działamy i ile czasu trwają podejmowane przez nas kroki. Dochodzenie zwrotu należności z Payhelp przebiega następująco:

  1. Polubowne rozwiązanie sprawy – działania w Twojej sprawie rozpoczniemy od analizy sytuacji, dobrania odpowiedniej strategii windykacji i wyboru narzędzi do kontaktu. Następnie rozpoczniemy negocjacje z Twoim Klientem. Ten etap trwa zwykle około 35 dni. Jeśli działania przyniosą oczekiwany efekt, to już w 14 dni od dnia spłaty zadłużenia środki trafią na Twoje konto.
  2. Propozycja wejścia na drogę sądową – jeśli mimo przeprowadzonych działań nie uda się nam odzyskać należności, to zarekomendujemy złożenie pozwu do e-Sądu. W przypadku gdy na tym etapie zrezygnujesz z dalszych działań, uzyskasz od nas wsparcie w postaci informacji prawnych, jak w przyszłości nie dopuszczać do sytuacji z opóźnieniem płatności.
  3. Złożenie pozwu – Jeżeli zdecydujesz się na kontynuację działań z Payhelp, Twoim zadaniem będzie uregulowanie opłaty sądowej, która wynika z przepisów prawa i dostarczenie nam wymaganych dokumentów. Na tej podstawie nasz zespół radców prawnych przygotuje pozew, który złożymy w Twoim imieniu. W panelu Klienta możesz na bieżąco sprawdzać status sprawy. Sąd przeprowadzi postępowanie i wyda nakaz zapłaty. Na jego podstawie będziemy kontynuować odzyskanie Twoich pieniędzy. Po odzyskaniu należności środki trafią na Twoje konto już w 14 dni, licząc od dnia spłaty zadłużenia.

 Dlaczego warto skorzystać z oferty Payhelp?

Przede wszystkim pamiętaj, że decydując się na odzyskanie należności z naszą firmą, nic nie ryzykujesz. Największe plusy powierzenia nam windykacji Twoich środków finansowych to:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – zamiast samodzielnie zajmować się egzekucją wynagrodzenia, możesz spokojnie zatroszczyć się o rozwój swojego biznesu. Za naszą usługę zapłacisz dopiero wtedy, gdy odzyskamy środki z niezapłaconych faktur. Wysokość prowizji naliczona zostanie tylko od odzyskanej kwoty.
  • Brak stresu – rozmowy z Klientem mogą być trudne i wiązać się z negatywnymi emocjami. Nasi doświadczeni eksperci, w poszanowaniu godności Dłużnika poprowadzą je w taki sposób, by obie strony były zadowolone z wypracowanego rozwiązania.
  • Skuteczność – doświadczenie i wiedza naszych ekspertów powodują, że jesteśmy niezawodni w dochodzeniu zwrotu Twoich należności. Odzyskamy dla Ciebie pieniądze za wykonaną pracę oraz odsetki ustawowe, wynikające z nieterminowej spłaty.

Nadal masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami, a powiemy Ci więcej o tym, jak działamy. Pamiętaj, nie proś o swoje, wrzuć to do Payhelp!

Materiał Promocyjny 

Mogą Ci się również spodobać

Fundusze venture capital najchętniej inwestują w branże, które mogą być w ciągu kilku najbliższych lat najbardziej zyskowne lub dzięki zmianom regulacji prawnych czy przełomu technologicznego stwarzają możliwość zmiany struktury konkurencyjnej rynku i mają innowacyjne rozwiązania

Pieniądze na rozwój biznesu od funduszu venture capital

Fundusze venture capital mogą być dobrym sposobem na przyspieszenie wzrostu młodego przedsiębiorstwa, jednak rynek ...

Dane osobowe to najcenniejsze informacje o nas

Nasza tożsamość może zostać skradziona i służyć złodziejom do wyłudzeń. Sprawdź, jak chronić swoje ...

Pieniądze dla małych i średnich

Przedsiębiorcy coraz częściej rozglądają się za nowymi możliwościami finansowania inwestycji. Chociaż mali i średni ...