Jak działa konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe to produkt bankowy przeznaczony do oszczędzania pieniędzy. Dostęp do środków jest swobodny – ze środków można skorzystać w dowolnym momencie, gdyż nie obowiązuje wymóg wypłaty środków jedynie poprzez zamknięcie konta. Ze względu na fakt, że jest ono oprocentowane, pozwala na zarabianie na odsetkach od składek. Co jeszcze warto jest wiedzieć o koncie oszczędnościowym? Czy warto je otworzyć? W niniejszym artykule pojawią się odpowiedzi na te pytania.

Czy konto oszczędnościowe jest opłacalne?

Tuż przed podpisaniem umowy z bankiem warto jest zapoznać się ze wszystkimi warunkami dotyczącą jego użytkowania. Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest oczywiście wysokość oprocentowania. Pomimo że konta oszczędnościowe są bezpieczną opcją przechowywania pieniędzy, zapisy w umowie nie zawsze muszą okazać się zbyt korzystne dla klienta. Niektóre banki wymagają wpłaty minimalnej kwoty w ciągu miesiąca, więc produkt ten jest przeznaczony głównie dla osób posiadających większą sumę pieniędzy. W przypadku, gdy klient chce otworzyć konto oszczędnościowe i często wypłacać z niego zgromadzone środki, jego otworzenie może mijać się z celem.

Konto oszczędnościowe a lokata – podstawowa różnica

Konto oszczędnościowe łudząco przypomina lokatę, ponieważ obydwa te produkty służą do przechowywania wolnych środków. Oprocentowanie lokaty jest wyższe, aczkolwiek jej posiadanie związane jest z większymi wymaganiami. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami bankowymi jest możliwość dysponowania środkami – jedynie w przypadku rachunku oszczędnościowego jest ono swobodne.

Dostęp do konta oszczędnościowego

W przypadku, gdy zostanie założone jedynie standardowe konto oszczędnościowe, dostęp do niego jest możliwy za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Jeśli natomiast klient chciałby otrzymać kartę do konta, wymagane jest posiadanie rachunku ROR, do którego zostanie przyłączone konto służące do oszczędzania.

W jakim banku najlepiej jest otworzyć konto oszczędnościowe?

Konto oszczędnościowe można otworzyć w dowolnie wybranym przez siebie banku. Nie trzeba być już jego klientem, a wniosek o otwarcie można złożyć także drogą elektroniczną – poprzez stronę internetową. Chcąc dokonać najlepszego wyboru, warto jest zapoznać się z ofertami różnych banków. Najłatwiejszym na to sposobem jest skorzystanie z porównywarki ofert, czyli zestawienia wszystkich dostępnych w Polsce produktów bankowych. Przykładem na to jest ranking konto oszczędnościowe – bankowe-konto.pl. Na stronie znaleźć można nie tylko najistotniejsze informacje o każdym koncie, ale także ocenę klientów.

Konto oszczędnościowe to usługa, która stanowi dobrą propozycję dla osób chcących przechować większą sumę pieniędzy – z zamysłem generowania zysków. Przed jego otwarciem warto jest jednak dokonać analizy dostępnych ofert, aby wybrać najbardziej korzystną dla siebie.

Materiał Promocyjny

Mogą Ci się również spodobać

Kiedy dojdzie przelew? Oto godziny księgowania przelewów

Zdarza się, że w oczekiwaniu na pieniądze liczy się każda godzina. Sprawdziliśmy godziny księgowania ...

Najlepsze roczne lokaty bankowe. Ranking na styczeń 2021

W rankingu lokat dwunastomiesięcznych zakładanych na kwotę 10 tys. zł, zwycięża bank, który na ...

Sposoby hakerów na dobranie się do naszych pieniędzy

Przybywa zabezpieczeń, ale to nie powstrzymuje hakerów. Nie ma tygodnia, w którym nie pojawiałyby ...