Jak znaleźć wiarygodnego pożyczkobiorcę?

Rozwój branży pożyczkowej przyczynił się do powstania wielu firm pożyczkowych, które oferują mnóstwo sposobów na szybkie i proste zaciągniecie zobowiązania. Pożyczkobiorcy zachwyceni atrakcyjnymi warunkami, często nie sprawdzają firm i podpisują umowy bez dokładnej analizy. W skutek tego niektóre osoby rozczarowują się wysokością dodatkowych opłat i niekorzystnymi warunkami. Wybierając pożyczkodawcę, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

1.Przejrzyste warunki umowy

Każda firma pożyczkowa powinna poinformować o wszystkich warunkach pożyczek, które są udzielane przez internet. Przejrzyste przedstawienie warunków to przede wszystkim:

  • określenie wszystkich wymogów, jakie firma stawia pożyczkobiorcom,
  • warunki spłaty pożyczki,
  • ewentualne koszty dodatkowe wynikające m.in. z braku terminowych spłat.

Dokładne zapoznanie się z umową to kluczowa kwestia przy zaciągnięciu jakiegokolwiek zobowiązania. Precyzyjne określenie warunków i ich analiza, pozwala pożyczkobiorcy określić, która oferta jest dla niego najbardziej korzystna.

2.Określenie kosztów.

Wiarygodny pożyczkodawca to ten, który nie ukrywa żadnych kosztów i informuje o wszystkich możliwych opłatach dodatkowych takich jak oprocentowanie, odsetki, prowizje, koszty wynikające z nieterminowych spłat. W ten sposób podawana jest całkowita kwota pożyczki. Dzięki temu klient może przeanalizować, czy jest w stanie zaciągnąć zobowiązanie i je spłacić. Warto wspomnieć, że pożyczkobiorcy chronieni są ustawą antylichwiarską, która wprowadza limit kosztów. W myśl tej ustawy opłaty za pożyczkę nie mogą wynosić więcej niż 25% pobranej kwoty.

3.Elastycznośc oferty

Dobra firma pożyczkowa oferuje elastyczną ofertę, dopasowana do indywidualnych potrzeb swoich klientów. Wiele z nich wychodzi na przeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów i daje możliwość pożyczki ratalnej. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wziąć nieco większą sumę i nie byłyby w stanie spłacić zobowiązania  wykreślonym terminie. W ten sposób pożyczkobiorca spłaca pożyczkę w kilku ratach, a nie jednej całej.

4.Posiadanie certyfikatów

Wiarygodna i godna współpracy firma pożyczkowa posiada różnego rodzaju certyfikaty np. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo lub Certyfikat Odpowiedzialnego Pożyczkodawcy. Takie informacje znajdziemy na jej stronie internetowej.

5.Obecnośc w rankingach

Gwarancją dobrego wyboru pożyczkodawcy jest obecność pożyczkodawcy w porównywarkach pożyczek. Jeżeli są one w pierwszych dziecięciu miejscach i cieszą się pozytywną opinią, to znaczy, że warto z nich skorzystać.

Więcej informacji znajdziecie na: https://pozyczkaposzukiwana.pl/

Materiał Promocyjny