Brak płatności w terminie za wykonane usługi to problem niemal wszystkich firm. Prowadzący biznes Przedsiębiorcy przyzwyczaili się do tego, że nie otrzymują środków zgodnie z umową czy datą płatności wystawioną na fakturze.

Co więcej, nie podejmują w związku z tym żadnych działań. To poważny błąd – za uczciwą pracę należy Ci się wynagrodzenie. Masz problem z odzyskaniem należności? Skorzystaj zatem z oferty firmy Payhelp.

Nieterminowe płatności problemem biznesu

Zdobyłeś Klienta, wykonałeś dla niego usługę, a następnie wystawiłeś fakturę. Minął termin zapłaty, a Ty musisz uregulować składkę na ZUS, opłacić podatek dochodowy i VAT. To problem, z którym zmaga się niemal 90 proc. firm z sektora MŚP. Z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego z lipcu 2020 roku wynika, że 43 proc. przedsiębiorstw ma kłopot z egzekwowaniem należności od swoich Kontrahentów, a w najgorszej sytuacji pod tym względem są małe firmy. Odsetek prowadzących działalność, którzy deklarowali posiadanie środków na przetrwanie co najmniej 3 miesięcy wynosił 54 proc. Ponadto 32 proc. firm odnotowało w lipcu spadek przychodów w stosunku do czerwca. Duży wpływ na sytuację gospodarczą w Polsce ma oczywiście pandemia i trudność z przewidzeniem tego, co będzie się działo w najbliższych miesiącach.

Zatory płatnicze bardzo utrudniają prowadzenie biznesu, gdyż wpływają one płynność finansową przedsiębiorstwa. Skoro nie otrzymujesz zapłaty, to z czasem nie będziesz też w stanie regulować należności za zakupione produkty i usługi czy wypłacać wynagrodzeń. Prowadzący firmy nie powinni się godzić na nieotrzymywanie należności za wykonaną pracę. Pocieszające jest, że według badania z 2020 roku potwierdzają, że przedsiębiorstwa zaczęły jednak brać sprawy w swoje ręce.

Eksperci związani z Krajowym Rejestrem Długów, w wystąpieniu, które miało miejsce w czerwcu 2020 roku, zwrócili uwagę na to, że średni okres przeterminowanych faktur przekazywanych do odzyskania skrócił się ze 181 dni w lutym do 165 dni w maju. Wcześniej przedsiębiorcy nie przywiązywali do tej kwestii aż tak dużej wagi i nawet przez 4–5 miesięcy nie upominali się o zapłatę należności. Firmy obawiają się o swoją płynność, ale również o to, że przedsiębiorstwa, które im nie zapłaciły za jakiś czas zakończą działalność i odzyskanie od nich środków stanie się jeszcze trudniejsze.

Przedsiębiorców do działania skłaniają obawy o przyszłość. Jak wynika z IV edycji badania „KoronaBilans MŚP” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów ok. 75 proc. firm nie planuje w najbliższych 3 miesiącach inwestycji, 80 proc. nie zamierza w tym czasie zatrudniać nowych pracowników, a 54 proc. przedsiębiorców uważa, że ich sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni. Co zatem robić? Przede wszystkim działać! Nie proś się o swoje –zapłata za to, co wykonała Twoja firma powinna trafić na Twoje konto i nie powinieneś akceptować sytuacji, kiedy na pieniądze czekasz nawet kilka miesięcy! Jakie jest na to rozwiązanie? Wrzuć to do Payhelp.

""

pieniadze.rp.pl

Odzyskiwanie należności z firmą Payhelp

Zrealizowałeś zadanie zgodnie z oczekiwaniami Klienta lub sprzedałeś mu produkty, a on nie wywiązuje się z obowiązku zapłaty, zgodnie z ustaleniami? Jeśli minęła już data płatności, to nie bagatelizuj sprawy. Przede wszystkim jak najszybciej wyślij przypomnienie o kwocie, którą należy uregulować. Jeśli to nie przyniesie efektów, to zdecyduj się na windykację z Payhelp.

Co możemy dla Ciebie zrobić? Podejmiemy działania polubowne, a w razie potrzeby także sądowe, które doprowadzą do tego, że odzyskasz należność od swojego Kontrahenta. Nie masz się czego obawiać. W naszej firmie za całym procesem windykacji stoją specjaliści z bardzo dużym doświadczeniem, którzy działają sprawnie, skutecznie oraz etycznie. Co ważne, niczego nie ryzykujesz. Za usługę płacisz tylko wtedy, jeśli odzyskamy Twoje pieniądze. A prowadzone negocjacje, dzięki naszym know-how i doświadczeniu, nie doprowadzą do tego, że Kontrahent zechce zakończyć współpracę.

Jak przebiega odzyskiwanie należności z Payhelp?

Proces windykacji może się składać z kilku etapów. Chcemy, żebyś miał świadomość, jak działamy i ile czasu trwają podejmowane przez nas kroki. Dochodzenie zwrotu należności z Payhelp przebiega następująco:

  1. Polubowne rozwiązanie sprawy – działania w Twojej sprawie rozpoczniemy od analizy sytuacji, dobrania odpowiedniej strategii windykacji i wyboru narzędzi do kontaktu. Następnie rozpoczniemy negocjacje z Twoim Klientem. Ten etap trwa zwykle około 35 dni. Jeśli działania przyniosą oczekiwany efekt, to już w 14 dni od dnia spłaty zadłużenia środki trafią na Twoje konto.
  2. Propozycja wejścia na drogę sądową – jeśli mimo przeprowadzonych działań nie uda się nam odzyskać należności, to zarekomendujemy złożenie pozwu do e-Sądu. W przypadku gdy na tym etapie zrezygnujesz z dalszych działań, uzyskasz od nas wsparcie w postaci informacji prawnych, jak w przyszłości nie dopuszczać do sytuacji z opóźnieniem płatności.
  3. Złożenie pozwu – Jeżeli zdecydujesz się na kontynuację działań z Payhelp, Twoim zadaniem będzie uregulowanie opłaty sądowej, która wynika z przepisów prawa i dostarczenie nam wymaganych dokumentów. Na tej podstawie nasz zespół radców prawnych przygotuje pozew, który złożymy w Twoim imieniu. W panelu Klienta możesz na bieżąco sprawdzać status sprawy. Sąd przeprowadzi postępowanie i wyda nakaz zapłaty. Na jego podstawie będziemy kontynuować odzyskanie Twoich pieniędzy. Po odzyskaniu należności środki trafią na Twoje konto już w 14 dni, licząc od dnia spłaty zadłużenia.

 Dlaczego warto skorzystać z oferty Payhelp?

Przede wszystkim pamiętaj, że decydując się na odzyskanie należności z naszą firmą, nic nie ryzykujesz. Największe plusy powierzenia nam windykacji Twoich środków finansowych to:

  • Oszczędność czasu i pieniędzy – zamiast samodzielnie zajmować się egzekucją wynagrodzenia, możesz spokojnie zatroszczyć się o rozwój swojego biznesu. Za naszą usługę zapłacisz dopiero wtedy, gdy odzyskamy środki z niezapłaconych faktur. Wysokość prowizji naliczona zostanie tylko od odzyskanej kwoty.
  • Brak stresu – rozmowy z Klientem mogą być trudne i wiązać się z negatywnymi emocjami. Nasi doświadczeni eksperci, w poszanowaniu godności Dłużnika poprowadzą je w taki sposób, by obie strony były zadowolone z wypracowanego rozwiązania.
  • Skuteczność – doświadczenie i wiedza naszych ekspertów powodują, że jesteśmy niezawodni w dochodzeniu zwrotu Twoich należności. Odzyskamy dla Ciebie pieniądze za wykonaną pracę oraz odsetki ustawowe, wynikające z nieterminowej spłaty.

Nadal masz wątpliwości? Skontaktuj się z nami, a powiemy Ci więcej o tym, jak działamy. Pamiętaj, nie proś o swoje, wrzuć to do Payhelp!

Materiał Promocyjny