Pożyczki pozabankowe to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, dzięki którym możemy w łatwy sposób pozyskać dodatkowy zastrzyk gotówki. Dzięki ogólnodostępnym opcjom szansę na pilnie potrzebne środki ma niemalże każdy konsument, przy czym nie wymaga się spełniania restrykcyjnych zasad. Często jednak przed wyborem oferty i złożeniem wniosku zastanawiamy się, czy pożyczki pozabankowe są bezpieczne. Sprawdźmy, na jakie niebezpieczeństwo możemy się narazić i jak tego uniknąć.

Czy pożyczki pozabankowe to bezpieczna opcja?

Nic dziwnego, że klienci często obawiają się braku bezpieczeństwa ze strony firm pożyczkowych. W końcu nie bez powodu liczne źródła poruszały przez lata temat afer związanych z zaciąganiem zobowiązań w parabankach i wynikających z tego oszustw. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż z biegiem czasu zasady udzielania takiej pomocy finansowej znacznie się zmieniły. Chodzi tutaj przede wszystkim o kwestie związane z udostępnianiem dokumentów, np. dowodu osobistego, czy też weryfikacją tożsamości osoby wnioskującej.

Współcześnie podczas składania wniosku online nie musimy wysyłać żadnych zeskanowanych dokumentów, które mogłyby wpaść w niepowołane ręce. Najpopularniejsze firmy pożyczkowe dostępne na wiarygodnych stronach jak pozyczka4you.pl, stosują maksymalne zabezpieczenie danych i procesów weryfikacyjnych. Dzięki temu ryzyko oszustwa zostaje całkowicie zminimalizowane, a klienci nie muszą obawiać się przykrych w skutkach działań.

Jak odbywa się wnioskowanie o pożyczki pozabankowe i dlaczego jest tak bezpieczne?

Obecnie wnioski o pożyczki w firmach pozabankowych możemy składać przez internet, przy czym pożyczkodawcy stosują różnego rodzaju sposoby, których celem jest ochrona naszych danych. Przykładowo, nie musimy wysyłać żadnych dokumentów, a firmom wystarczy jedynie podanie naszych danych osobowych, wysokości wydatków i zarobków oraz danych firmy, w której pracujemy. Dodatkowo, wiele instytucji korzysta ze specjalnych systemów szyfrowania czy aplikacji mobilnych, które maksymalnie zabezpieczają nasze dane osobowe.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że niekonieczne jest udostępnianie dowodu osobistego. Musimy jednak potwierdzić nasze dane osobowe, aby firma pożyczkowa zyskała stuprocentową pewność, że wniosek jest składany właśnie przez nas. Wówczas wystarczy wykonanie przelewu na symboliczną kwotę (zazwyczaj 1 złotówki) na rachunek podany na stronie www instytucji, w której staramy się o kredyt czy pożyczkę.

Jak znaleźć bezpieczne pożyczki na raty?

Podstawową kwestią, która decyduje o bezpieczeństwie wybranej przez nas oferty, jest szukanie usług pożyczkowych na wiarygodnych stronach www, np. u pośredników czy portalach finansowych. W pełni sprawdzone i bezpieczne pożyczki na raty znajdziemy np. w rankingach dostępnych pod linkiem https://pozyczka4you.pl/pozyczki-na-raty/. Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie korzystać z ofert firm ogłaszających się na tablicach czy słupach ogłoszeniowych. Warto zwrócić uwagę na instytucje, które są reklamowane w mediach i te które cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Tego typu firmy pożyczkowe działają na rynku finansowym od długiego czasu, zdobywając coraz to większą popularność wśród klientów chwalących ich usługi. Dzięki temu wybierając ich oferty możemy zyskać stuprocentowe bezpieczeństwo obsługi i ograniczyć obawę w związku z kradzieżą danych, oszustwem osób trzecich, czy też zbyt wysokimi kosztami zobowiązania.

Materiał Promocyjny