Z pewnością część z Was spotkała się z pojęciem kryptowalut. W poniższym wpisie znajdziesz informacje czym są kryptowaluty, jak w nie inwestować, na czym polega kalkulator kryptowalut oraz jak tworzone są rankingi kont maklerskich.

Czym są kryptowaluty i jak w nie inwestować?

Kryptowaluta to wirtualna waluta, która nie ma fizycznej formy. Daje możliwość płatności za dane dobra oraz usługi, w przypadku gdy dany sprzedawca zezwala na taką płatność. Kryptowaluta ma swoją wartość, i jest nazywana wirtualnym pieniądzem.

Fundamentalną cechą kryptowalut jest ich decentralizacja. Na czym to polega? Wirtualny pieniądz działa w systemie blockchain nie będąc zależnym od żadnego centralnego organu. Oznacza to, że żadna organizacja nie wpływa bezpośrednio na kryptowaluty. Organizacje nie mają prawa decydować, jaka jest wielkość emisji oraz wpływać na nie. Za najbardziej popularną kryptowalutę uznaje się bitcoina.

Kryptowaluty, jak wszystkie inne aktywa, mogą zostać odkupione oraz sprzedane, jak również mogą zmieniać swoją wartość w zależności od tego jaka jest sytuacja na rynku. Taka sama zasada dotyczy popularnych walut. Inwestowanie w kryptowaluty może stać się świetnym sposobem na zarabianie.

Czym jest kalkulator kryptowalut?

Kalkulator kryptowalut jest prostym narzędziem, które posiada w sobie dane aż o kilkudziesięciu najpopularniejszych kryptowalutach, w nim gromadzone są informacje na temat kursów z konkretnego dnia. Aby to zrobić wystarczy wprowadzić wartości np. kursu danej kryptowaluty z danego dnia, a kalkulator przelicza wartość w złotówkach, albo innych znanych walutach używanych w Europie oraz na świecie.

Kalkulator kryptowalut daje również możliwość przeliczeń w odwrotną stronę – przelicza złotówki, euro, dolary, funta na wybraną wartość konkretnej kryptowaluty w danym dniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/kalkulator-kryptowalut/.

Zarabianie na kryptowalutach może okazać się bardzo skuteczne, jednak niesie za sobą stosunkowo wysokie ryzyko. Na rynku kryptowalut nie tylko zauważalne są hossy, ale i gwałtowny spadek wartości poszczególnych kryptowalut. To nowoczesny sposób na zarabianie, przed którym warto zrobić dobry research.

Jak kształtuje się ranking kont maklerskich?

Z kryptowalutami oraz aktywami wiąże się również pojęcie kont maklerskich. Dzięki kontom maklerskim można przechowywać akcje tj. papiery wartościowe, jak również różne rodzaje innych instrumentów finansowych. Rachunek maklerski nie służy wyłącznie do przechowywania tych produktów, ale do ciągłego obracania nimi, czyli dotyczy: kupna, sprzedaży, założenia kontraktów terminowych.

Wybierając konto maklerskie warto zwrócić na takie aspekty jak:

 • liczba możliwości inwestycyjnych i funkcjonalności
 • czytelność platformy tradingowej i aplikacji mobilnej
 • opłata za prowadzenie konta
 • materiały szkoleniowe, notowania, analizy

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie: https://www.czerwona-skarbonka.pl/ranking-kont-maklerskich-najlepsze-rachunki-brokerskie/.

Na podstawie parametrów wskazanych powyżej tworzone są rankingi. Wskaźniki najczęściej wybierane do rankingów to koszty za prowadzenie konta oraz prowizja od obrotu akcjami. Przykładami kont maklerski są:

 • XTB konto Standard
 • eToro – Konto Inwestycyjne
 • Konto maklerskie w XM GPW
 • ING – Konto Maklerskie Elastyczne
 • Alior Bank – Rachunek Brokerski
 • BNP Paribas– Rachunek Maklerski
 • Pekao – Biuro Maklerskie

Dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z kontami maklerskimi, ranking pewnością będzie to świetne rozwiązanie, aby w internecie porównać ze sobą kilka opcji.

Byliście kiedyś zainteresowani obrotem kryptowalut?

Materiał Promocyjny