Karta Dużej Rodziny. Jakie zniżki oferują banki

Adobe Stock

Rodziny z trójką lub większą liczbą pociech mogą liczyć na zniżki. Mniej płacą za prowadzenie konta, niższe są prowizje od kredytu gotówkowego i mieszkaniowego.

Takie ulgi są możliwe dzięki Karcie Dużej Rodziny. Posiada je już w Polsce milion rodzin. – To system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają możliwość tańszego korzystania z oferty podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej – chwali karty Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Warto sprawdzić: Gdy dziecko wpadnie pod samochód zapłacą z OC, ale mniej

Resort podkreśla, że karta wspiera budżety rodzin wielodzietnych oraz ułatwia dostęp do dóbr i usług.

Karta Dużej Rodziny daje profity w niektórych bankach, w PKO BP już od sześciu lat. – Specjalne warunki cenowe dotyczą konta dla dorosłych i dzieci, limitu odnawialnego, pożyczki gotówkowej i kredytu hipotecznego – wylicza Roman Grzyb z biura prasowego PKO BP.

Posiadacze KDR mają bezwarunkowo bezpłatne PKO Konto za Zero oraz Konto Pierwsze (dla dzieci w wieku 13–18 lat), bezpłatną obsługę kart wydawanych do tych kont. Promowani są przy tzw. limicie odnawialnym, czyli debecie. Ta grupa klientów płaci połowę standardowej stawki.

Bank oferuje im preferencyjne stawki prowizji i oprocentowania w pożyczce gotówkowej – prowizja za udzielenie pożyczki w wysokości 7,99 proc., oprocentowanie nominalne zmienne 6,99 proc., jest też obniżka o połowę standardowej wysokości prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego „Własny kąt”.

Warto sprawdzić: Dziedziczenie długów po rodzicach. Jak tego uniknąć

W Credit Agricole też jest oferta specjalna dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Bank takim klientom zapewnia zwolnienie z głównych opłat związanych z korzystaniem z Konta dla Ciebie oraz preferencyjne warunki na Rachunku Oszczędzam i w Indywidualnej Linii Kredytowej.

Właścicielom Karty Dużej Rodziny, którzy prowadzą już lub otworzą nowe Konto dla Ciebie w dowolnym wariancie, Credit Agricole proponuje bezpłatne prowadzenie konta, zaś standardowa opłata za takie konto wynosi 7 zł.

Darmowe jest też użytkowanie karty wydanej do konta (standardowa opłata 9 zł), bezpłatne są wypłaty z dowolnego bankomatu w kraju i za granicą. Dla porównania – standardowa opłata za wypłatę w złotówkach z „obcego” bankomatu w Polsce lub w euro w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego to 6 zł, pozostałe wypłaty za granicą to koszt 12 zł.

Ale to nie wszystko. Credit Agricole proponuje tej grupie klientów korzystniejsze warunki oszczędności i kredytu w koncie. I tak dla Rachunku Oszczędzam jest podwyższone oprocentowanie o 0,2 pkt proc. Bank nie pobiera rocznej opłaty za przyznanie limitu kredytowego w koncie Indywidualnej Linii Kredytowej, standardowa opłata wynosi 2,5 proc. tego limitu, minimum 90 zł. Ta oferta banku obowiązuje do końca roku.

Warto sprawdzić: Co zrobić, żeby 7-letni syn nie okradł nas nieświadomie

Również Santander Bank Polska od wielu lat oferuje zniżki posiadaczom Karty Dużej Rodziny. Obecnie mogą oni skorzystać z Konta Jakie Chcę z Kartą Dopasowaną Mastercard/Visa bez opłat oraz zerowej prowizji z tytułu udzielenia kredytu hipotecznego. – Ta oferta obowiązuje od 31 marca do końca tego roku – mówi Ewa Krawczyk z biura prasowego Santander Bank Polska.

Pekao SA kończy prace nad nową ofertą dla posiadaczy karty. – Wkrótce poinformujemy o szczegółach – zapowiada „Rzeczpospolitej” Paweł Jurek, rzecznik prasowy banku.

Jednak nie wszyscy promują rodziny wielodzietne. – Nie mamy zniżek dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – informuje Joanna Majer-Skorupa, z-ca rzecznika prasowego ING Banku Śląskiego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Spirala zadłużenia to mechanizm prosty i bardzo niebezpieczny. Potrafi szybko doprowadzić do ruiny nasze gospodarstwo domowe.

Kilka sposobów na wyrwanie się ze spirali długów

Bierzemy pierwszy kredyt konsumpcyjny i nie dajemy rady go spłacać. Zaciągamy więc kolejne zobowiązanie ...

Można już składać wnioski o 500 plus na pierwsze dziecko.

500 plus na pierwsze dziecko. Wnioski zostały uproszczone

Od 1 lipca program Rodzina 500 plus obejmuje wszystkie dzieci do 18. roku życia ...

Nie spłacam chwilówek! Co mi grozi?

Zaciągamy krótkoterminowy kredyt, albo kilka jednocześnie, bo potrzebujemy szybko pieniędzy. Nie zawsze jesteśmy w ...