TOP 10 kredytów hipotecznych na 300 tys. zł [LIS 2018]

najlepsze kredyty hipoteczne listopad 2018
najlepsze kredyty hipoteczne listopad 2018
Adobe Stock

Pomimo wysokich cen nieruchomości zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi nie słabnie.

Banki najczęściej udzielają kredytów hipotecznych wraz z dodatkowymi produktami. Takie oferty charakteryzuje przede wszystkim niższa marża, która ma wpływ na wysokość miesięcznej raty. W najnowszym zestawieniu kredytów mieszkaniowych na kwotę 300 tys. zł sprawdzamy na jakie koszty nastawić musi się klient i gdzie jest najtaniej.

Ranking dziesiątki najtańszych kredytów hipotecznych tworzony jest na bazie danych przygotowywanych przez banki. Wyliczenia zakładają, że klient kupuje mieszkanie warte 375 tys. zł i wnosi 20 proc. wkładu własnego. Spłata zadłużenia rozkładana jest na 25 lat.
Najniższą ratę gwarantuje Bank BGŻ BNP Paribas. Co miesiąc należy mu zwracać 1 457 zł. Oferowany przez niego kredyt zakłada obniżkę standardowej marży za posiadanie konta osobistego z wpływem wynagrodzenia i wykup ubezpieczenia nieruchomości. Marża w takim przypadku wynosi 1,5 proc. Bank nie pobiera prowizji za udzielenie finansowania.

W Banku Pocztowym za udzielenie Pocztowego Kredytu Mieszkaniowego instytucja nalicza co miesiąc marżę w wysokości 1,59 proc. Klient ponosi też jednorazowo prowizję w wysokości 1 proc. wnioskowanej kwoty. Rata kredytu wynosi 1 471 zł. Oferta Pocztowego dedykowana jest osobom, które zakładają rachunek bankowy z dostępem do bankowości internetowej i deklarują wpływy w wysokości minimum 2,5 tys. zł miesięcznie. Na kliencie spoczywa również obowiązek wykupienia pakietu ubezpieczeń: na życie, trwałej i całkowitej niezdolności do pracy, od utraty pracy oraz leczenia szpitalnego następstw nieszczęśliwych wypadków. Wskazane warunki należy spełniać przez okres 3 lat.

Czytaj także: Koszty kredytu hipotecznego dla singla

W czterech bankach rata kredytu mieszkaniowego może wynieść 1 487 zł. Marżę w wysokości 1,69 proc. oferuje PKO Bank Polski i PKO Bank Hipoteczny w ramach kredytu mieszkaniowego Własny Kąt Hipoteczny, ING Bank Śląski w Jesiennej wyprzedaży – Lekkiej racie i Citi Handlowy w ofercie Kredytu Mieszkaniowego. ING Bank Śląski i Citi Handlowy inkasują dodatkowo prowizję za udzielenie pożyczki – odpowiednio 0,85 proc. i 2,5 proc. wnioskowanej kwoty.

W PKO BP i PKO BH, aby skorzystać z oferty, klient zobowiązany jest posiadać konto osobiste (obsługiwać rachunek od minimum 6 miesięcy), zadeklarować wpływy w kwocie minimum 5 tys. zł miesięcznie, wykupić kartę kredytową i 4-letnie ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy. W Citi Handlowym wystarczy założyć rachunek osobisty i zadeklarować regularne wpływy na poziomie minimum 5 tys. zł, a w ING Banku Śląskim: złożyć wniosek do 2 grudnia 2018 roku, posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o kredyt hipoteczny ROR i zadeklarować wpływy w minimalnej kwocie 2 tys. zł miesięcznie. Dodatkowo, bank wymaga zawarcia za jego pośrednictwem umowy ubezpieczenia indywidualnego.

Kredytobiorca, który chce skorzystać z oferty Banku Pekao SA może spłacać co miesiąc ratę na poziomie 1 513 zł. Wnioskując o Kredyt Mieszkaniowy musi jednak założyć Eurokonto wraz z kartą debetową, zadeklarować regularne wpływy, wykupić kartę kredytową i dodatkowo ubezpieczenie nieruchomości. Pozwoli to uzyskać marżę w wysokości 1,85 proc. Bank do transakcji dolicza koszt prowizji – 1,9 proc.
Do zestawienia trafił również standardowy kredyt hipoteczny Banku Pocztowego. W tym przypadku nie ma obowiązku angażowania się w inne produkty tej instytucji. Miesięczna rata wynosi 1 520 zł, w tym marża – 1,89 proc. i prowizja – 1 proc.

O jedną setną pkt. proc. wyższą marżę od Pocztowego oferuje mBank. 1,9 proc. zarobku banku generuje ratę miesięczną na poziomie 1 521 zł. mBank pobiera też 0,6 proc. prowizji. „Kredyt zaprojektowany by cieszyć” oferowany jest klientom z ROR deklarującym przelew wynagrodzenia oraz zakup ubezpieczenia na życie na okres 5 lat od momentu uruchomienia kredytu.

Czytaj także: Koszty kredytu hipotecznego dla czteroosobowej rodziny

Poza sprzedażą wiązaną można też uzyskać atrakcyjne finansowanie w PKO BP i PKO BH. Kredyt Własny Kąt Hipoteczne w wersji standardowej gwarantuje ratę na poziomie 1 526 zł. Marża banku w tym przypadku, to 1,93 proc. a prowizja – 1,6 proc.

Cross –sell oferowany przez Santander Bank Polska pozwala na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego z miesięczną ratą równą 1 536 zł. Bank nalicza sobie co miesiąc wynagrodzenie w postaci marży w wysokości 1,99 proc i jednorazowo koszt prowizji w wysokości 1 proc. wnioskowanej kwoty. Oferta kierowana jest do osób decydujących się założyć ROR z wpływem z wynagrodzenia w kwocie co najmniej 2 tys. zł.
Miesięczną ratę w wysokości 1 537 zł gwarantuje Bank Ochrony Środowiska. Marża i prowizja banku wynosi w tym przypadku 2 proc. Wnioskując o kredyt w BOŚ należy założyć rachunek osobisty z wpływami minimum 2 tys. zł (obowiązkowy przez cały okres spłaty kredytu) i obsługiwać kartę kredytową (przez okres minimum 5 lat).

Ranking dziesiątki najtańszych kredytów hipotecznych zamyka eurobank z kredytem hipotecznym Niski Procent – niższa marża. Bank gwarantuje ratę na poziomie 1 544 zł (marża 2,04 proc. i prowizja 2 proc.). Warunkiem uzyskania finansowania jest założenie konta z wpływem wynagrodzenia. Warunek należy ten spełniać przez cały okres kredytowania. Dodatkowo klient ma obowiązek zakupić ubezpieczenia na życie z oferty banku, które należy utrzymywać przez 10 pierwszych lat. Na koniec zobowiązany jest też do obsługi karty kredytowej przez 5 lat z minimum jedną transakcją bezgotówkową miesięcznie i założenia lokaty na okres minimum 12 miesięcy z kwotą minimum 15 tys. zł.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Firma w domu: Fiskus nie chce wyższego podatku od nieruchomości

Fiskus nie chce wyższej daniny od tych, którzy prowadzą działalność tam, gdzie mieszkają. Dobra ...

Auto zapłaci za benzynę

Inteligentne urządzenia zastępują karty Instytucje finansowe należą do najbardziej innowacyjnych firm w naszym kraju. ...

Duża elastyczność bez utraty odsetek

Średnie oprocentowanie najlepszych ofert wynosi 1,45 proc., jest porównywalne ze stawką dla depozytów trzymiesięcznych. ...