Aktualizacja: 21.11.2024 16:58 Publikacja: 19.10.2023 15:32
Foto: Adobe Stock
1,6 mld transakcji na łączną kwotę blisko 96 mld złotych! Dzięki działaniom prowadzonym przez Fundację Polska Bezgotówkowa oraz jej partnerów, z cyfrowych usług finansowych skorzystało do tej pory już prawie 450 tys. podmiotów gospodarczych, u których zainstalowano ponad 600 tys. terminali płatniczych, w tym ponad 5 tys. terminali w telefonie.
Na polskim rynku płatności kartowe akceptuje ponad 1,2 mln urządzeń płatniczych. To dwa razy więcej niż 6 lat temu, kiedy startował flagowy Program Fundacji, który zmienił rynek płatności w Polsce . Wśród beneficjentów Fundacji są przede wszystkim mali i średni przedsiębiorcy, ale Program rozszerzył również możliwości dokonywania płatności w urzędach, sądach czy związkach wyznaniowych.
Samodzielne prowadzenie księgowości to przede wszystkim oszczędności i większa kontrola nad finansami firmy. To również wyzwania, wymagające sprawdzonych rozwiązań. Mała Księgowość pozwala podjąć się tego zadania i mieć pewność, że dobrze je wykonasz.
Rozwój start-upów jest nieodłączną częścią budowania gospodarki opartej na innowacjach – przekonuje PARP. Bez wsparcia z zewnątrz byłby on jednak często niemożliwy. Z pomocą przychodzą programy rządowe i pieniądze unijne.
Jesteś dużym przedsiębiorcą, chcesz zmienić swój biznes i sprawić, by był on bardziej ekologiczny? Tego typu inwestycje można zrealizować dzięki pieniądzom z Krajowego Planu Odbudowy.
PARP ogłosiła właśnie drugi nabór wniosków o wsparcie w konkursie dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej, gastronomii, turystyki, a także rekreacji i kultury.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Zakończony właśnie nabór wniosków dla firm z branży HoReCa nie wyczerpuje oferty programów pomocowych.
Turcy postanowili walczyć z finansową szarą strefą. Zapowiedzieli wprowadzenie limitu transakcji gotówkowych.
Połowa Polaków korzystała już z usługi cash back i wypłacała gotówkę w sklepie. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza w czasie wakacji, ale często niestety płatne.
Unia Europejska chce, aby zrzeszone we Wspólnocie kraje kontrolowały dokonywane w nich transakcje gotówkowe. Obostrzenia czekają nie tylko firmy.
Walka z praniem brudnych pieniędzy może mocno ograniczyć obrót gotówkowy. Rada Europejska i Parlament Europejski dogadały się w spawie nowych reguł płacenia gotówką.
Równowartość blisko 87 mld zł wybrali w minionym roku ze swoich kont bankowych obywatele Rosji. Każdy atak Ukrainy powodował opróżnianie kont. Największy jednak run na banki miał miejsce podczas puczu Grupy Wagnera.
Polacy coraz częściej korzystają z płatności bezgotówkowych, ale wciąż są miejsca, gdzie konsumenci nie mają możliwości wyboru metody płatności.
Podczas transakcji przedsiębiorcy muszą pamiętać o wielu sprawach, jedną z nich jest konieczność pilnowania limitu płatności gotówkowych, którego przekroczenie może przynieść negatywne skutki dla biznesu.
W Wielkiej Brytanii odwrócił się trend rosnącej liczby płatności bezgotówkowych. W 2022 liczba płatności gotówką wzrosła o 7 procent. Brytyjczycy szukają w ten sposób oszczędności.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas