Aktualizacja: 21.11.2024 12:36 Publikacja: 24.09.2023 13:03
Foto: Shutterstock
Wygląda na to, że koniec transakcji związanych z zasobami NFT może być bliżej, niż szacowano na początku roku. Po kilku trudniejszych miesiącach dla branży, w styczniu wydawało się, że rynek wraca do formy. Największe platformy oferujące sprzedaż NFT odnotowały wówczas rekordową sprzedaż tokenów, a eksperci prognozowali, że dobra passa potrwa dłużej. Jak wynika z najnowszego raportu platformy finansowej dappGambl, warto się raczej powstrzymać się przed inwestowaniem w zasoby cyfrowe, z których zdecydowana większość jest całkowicie bezwartościowa.
Rynek ostro przyspieszył, jest coraz więcej aukcji. Sensację budzą muzealnej klasy obiekty. To zapowiedź, że pod koniec roku zdecydowanie wzrosną obroty.
Aukcje sztuki zdominowały rynek. Codzienny handel w galeriach przestał się liczyć. Niesłusznie, bo możemy w nich taniej kupić lepszy towar.
Na rynku sztuki i antyków sensację budzą obiekty z dobrym rodowodem. W doskonałej kondycji jest rynek najmłodszych artystów.
W prywatnym muzeum Villa la Fleur w Konstancinie od 21 września można zwiedzać pierwszą w Polsce wystawę malarstwa Mojżesza Kislinga. Po wystawach w Villa la Fleur rosną ceny prezentowanych obrazów.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Osoby kolekcjonujące sztukę zostawiają sobie najlepsze dzieła, mniej ważne sprzedają. Dzięki temu kolekcja zarabia i na siebie, i na kolekcjonera.
Obowiązujące w Unii Europejskiej prawo oraz orzecznictwo dokładnie nie precyzują, jakie ograniczenia wynikają z wykorzystania sztucznej inteligencji, w tym jakie są skutki bezprawnych działań.
Od czasu stworzenia pierwszego tokenu NFT w 2014 roku, rynek tych zasobów cyfrowych przeżywa gwałtowne wzloty i upadki. Choć obecnie wydaje się być na dobrej drodze, to trudno ocenić, czy powróci do dawnej formy.
Były prezydent USA Donald Trump wypuścił kolekcję cyfrowych kart kolekcjonerskich przedstawiających go w różnych postaciach, w tym superbohatera, astronautę i kierowcę Nascar. Zapewnia, że „zawierają niesamowitą SZTUKĘ mojego życia i kariery!”
Przeniesienie praw do niezamiennych tokenów na licytanta, który wygrał aukcję, z której środki mają być przeznaczone na leczenie nowotworów, nie stanowi odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu ustawy o VAT.
Boom na cyfrowe „dzieła sztuki” to już historia. W ub.r. rynek ten wzrósł o 8500 proc., jednak od stycznia br. globalna branża tzw. niewymiennych tokenów runęła aż o 97 proc.
NFT to dla jednych sztuka, dla innych aktywa do spekulacji. Są tacy, którzy z nich drwią, ale są też ludzie widzący w nich ważny etap transformacji cyfrowej w gospodarce.
Od zeszłego roku NFT podbija Internet i wzbudza coraz szersze zainteresowanie.
Rząd Zjednoczonego Królestwa ujawnił szczegóły projektu, którego celem jest uczynienie z Londynu światowego centrum kryptowalut. „Wielka Brytania jest otwarta dla firm kryptowalutowych”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas