Cashback przy kasie samoobsługowej to w Polsce problem

Cashback jest możliwy w polskich marketach, ale nie jeszcze nie w kasach samoobsługowych. Nie wiadomo czy taka usługa się w nich pojawi.

Publikacja: 21.07.2019 18:27

Cashback przy kasie samoobsługowej to w Polsce problem

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Szkocki Edynburg. Jeden dużych marketów. Podczas płatności samoobsługowych urządzenie „pyta” o chęć wypłaty gotówki podczas zakupów. – Mamy taką możliwość już od kilku lat – opowiada Aleksandra, mieszkająca tam od 2002 roku.

Warto sprawdzić: Cash back bywa lepszy od bankomatu

Kasy samoobsługowe są też już dość powszechne w polskich marketach. W sieci Auchan działają od 2007 roku. – Są dostosowane do przyjmowania zarówno gotówki, jak i innych środków płatniczych. udogodnienia dla klientów były wprowadzane stopniowo – opowiada Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji i CSR sieci. Ale cashbacku w Auchan nie ma. – Nie wykluczamy wprowadzenia usługi, ale na razie nie jest to nasz priorytet – zapowiada dyr. Patejko.

W sieci Tesco, jak poinformowało nas biuro prasowe firmy, wszystkie kasy samoobsługowe przyjmują płatności zarówno kartami, jak i gotówką, ale usługa wypłat gotówkowych z urządzeń kasowych nie jest dostępna.

Warto sprawdzić: Jak wypłacić gotówkę poza bankomatem i ile to kosztuje

Lidl nie ma jeszcze w Polsce kas samoobsługowych.

– Zawsze dążymy do zapewnienia komfortu dokonywania zakupów w naszych sklepach. Jesteśmy świadomi, że duża część naszych klientów jest zainteresowana korzystaniem z kas samoobsługowych. Chcemy, aby zakupy w sklepach naszej sieci były wygodne, proste oraz szybkie, dlatego jeszcze w tym roku – jako dodatkową opcję w sklepach z obsługą pracowników sprzedaży – przeprowadzimy pilotaż pierwszych kas bezobsługowych w kilku obiektach – informuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager w Lidl Polska.

Podkreśla, że głównym celem firmy jest zadowolenie klientów.

– To dla nich zmieniamy nasze sklepy, rozwijamy ofertę, pracujemy nad wysoką jakością asortymentu, które zawsze oferujemy w atrakcyjnej, niskiej cenie oraz powiększamy możliwości, jakie daje nasza sieć. Lidl Polska to nie tylko sprzedaż produktów za pośrednictwem naszej sieci – tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz.

Dodaje, że to dla wygody klientów wprowadzono usługi e-commerce takie jak WinnicaLidla.pl – platforma do rezerwacji win i innych alkoholi, Lidl-podróże.pl – strona do rezerwacji wycieczek czy Lidl-sklep.pl – nasz sklep internetowy, który od startu cieszy się dużą popularnością.

– Jesteśmy również świadomi, jak ważne dla naszych klientów są nowe technologie, dlatego w kwietniu udostępniliśmy naszą aplikację Lidl Plus, która obecnie ma ponad 2 mln użytkowników i znajduje się w czołówce w kategoriach: aplikacje oraz overall (aplikacje+gry) na liście Top Free w rankingu Google Play – chwali się przedstawicielka Lidla. Ale usługi cashback sieć nie oferuje w swoich kasach.

Warto sprawdzić: Sklep w roli taniego bankomatu

Wypłata gotówki podczas zakupów jest możliwa w Carrefour Polska od listopada 2014 roku. – Usługa ta dostępna jest dla zainteresowanych klientów w hipermarketach oraz supermarketach Carrefour oraz w wybranych sklepach franczyzowych sieci – zdradza biuro prasowe firmy. W je sklepach pierwsze kasy samoobsługowe zainstalowane zostały w 2008 roku.

– Klienci coraz chętniej korzystają z tego rozwiązania, gdyż przyczynia się ono do usprawnienia obsługi w sklepie. Przeważająca większość naszych kas samoobsługowych przyjmuje płatności bezgotówkowe, a wybrane również gotówką. Ale w naszych kasach samoobsługowych nie jest dostępna usługa cashback – przyznaje biuro prasowe sieci. Nie zdradza, czy taka możliwość będzie wprowadzona w przyszłości.

Szkocki Edynburg. Jeden dużych marketów. Podczas płatności samoobsługowych urządzenie „pyta” o chęć wypłaty gotówki podczas zakupów. – Mamy taką możliwość już od kilku lat – opowiada Aleksandra, mieszkająca tam od 2002 roku.

Warto sprawdzić: Cash back bywa lepszy od bankomatu

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Karty Płatnicze
Klient za granicą kartę nie zawsze dostanie. A czasem trzeba za nią dopłacić
Materiał Promocyjny
Podróżuj ekologicznie! Program Fundusze Europejskie dla zrównoważonej mobilności
Karty Płatnicze
Karta płatnicza częściowo uszkodzona. Bez wymiany się nie obejdzie
Karty Płatnicze
Uwaga na marże przy płatnościach kartą na wakacjach za granicą
Karty Płatnicze
Limity płatności zbliżeniowych bez PIN-u a płatności mobilne
Materiał Promocyjny
„Skoro wiemy, że damy radę, to zróbmy to”. Oto ludzie, którzy tworzą Izerę
Karty Płatnicze
Płatności za granicą. Informacja o transakcji z dużym poślizgiem?
Karty Płatnicze
ING Bank Śląski. Zablokowali karty po wycieku danych