Kilka tygodni temu pisaliśmy o najmie długoterminowym samochodu jako alternatywie do posiadania własnych czterech kółek. Mówiąc w skrócie, wyszło nam z obliczeń, iż uwzględniając spadek wartości auta „z salonu”, bardziej opłaca się wynajmować niż posiadać, chociaż to oczywiście zależy od wielu czynników.

Teraz bierzemy pod lupę najem krótkoterminowy na minuty, ale nie tylko samochodu, lecz także skuterów i rowerów miejskich. W ostatnich latach w Polsce bardzo rozrosły się tego typu usługi. Zebraliśmy dla Państwa informacje z polskich miast, sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny takiego szybkiego najmu pojazdów, o czym pamiętać i na co zwrócić uwagę, decydując się na taki transport. Jak zawsze w „Moich Pieniądzach” udzielamy Państwu porad, natomiast to Państwo zdecydują, co się indywidualnie opłaca.

Jeśli mieszkamy w większym mieście i rzadko je opuszczamy, to naprawdę warto się zastanowić nad taką alternatywą. Będzie nie tylko taniej, ale przede wszystkim wygodniej. Nie martwimy się o taki pojazd w ogóle. Spontanicznie możemy bez żadnych formalności wypożyczyć i oddać niemal w dowolnym miejscu, używając wyłącznie smartfona. Warto przeanalizować swoje potrzeby i przemyśleć, czy nie zrezygnować z własnego auta na rzecz takich usług.