Wygodny transport na minuty. Sprawdzamy czym, jak i gdzie

materialy prasowe

Po polskich drogach jeździ 2600 samochodów, 900 skuterów oraz prawie 14 tys. rowerów, które można wynająć na minuty.

Auta wypożyczone na minuty na pewno są tańsze niż taksówki, skuterem szybciej ominiemy korki, rowerem możemy się wybrać na wycieczkę krajoznawczą. Płacimy tylko za czas korzystania z danego pojazdu (kilometry w przypadku auta). Nie ponosimy kosztów paliwa, garażowania czy ubezpieczania.

Czytaj także:

Samochód, skuter można wynająć w największych polskich miastach, np. Warszawie, Krakowie, Łodzi, rowery są dostępne także w mniejszych aglomeracjach, np. Pruszkowie, Konstancinie czy Grodzisku Mazowieckim.

Schemat wynajmu w zasadzie jest ten sam, trzeba się zarejestrować w aplikacji mobilnej danego operatora, wypełnić i przesłać wymagane dokumenty. Po pozytywnej weryfikacji możemy korzystać z usługi. Trzeba także wyrazić zgody na obciążenie karty lub rachunku kosztami wynikającymi z wynajmu.

Samo wypożyczenie jest bardzo proste, trzeba tylko uważnie czytać informacje zawarte w aplikacji. Operatorzy wyznaczają strefy, w jakich możemy się poruszać, możliwy jest wyjazd z wyznaczonej strefy, ale niektóre firmy wymagają zgłoszenia do operatora. Po zakończeniu jazdy środek transportu można zostawić w dowolnym wybranym punkcie miasta, także w strefie płatnego parkowania, ważne, by został pozostawiony w wyznaczonej strefie. W przypadku pozostawienia samochodu, skutera czy roweru w nieodpowiednim miejscu, będzie trzeba zapłacić karę.

Auta wypożyczone na minuty na pewno są tańsze niż taksówki. Skuterem czy rowerem szybciej ominiemy korki. Fot. materiały prasowe

Korzystając z auta na wynajem, nie płacimy żadnej kaucji oraz nie tankujemy auta przed zwrotem, podobnie jest ze skuterami. Ale możemy ponieść dodatkowe koszty np. za zgubienie kluczyka, palenie tytoniu w aucie czy zniszczenie dowodu. Dodatkowe koszty poniesiemy także, gdy udostępnimy auto czy skuter osobie trzeciej. Pojazdem może kierować tylko osoba, która jest zarejestrowana w systemie.

Nie ponosimy odpowiedzialności za kradzież pojazdu, a także za uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu na skutek działania, wypadku lub kolizji spowodowanej przez osobę trzecią. Jeśli natomiast będziemy mieli wypadek z własnej winy, możemy zostać obciążeni kosztami naprawy pojazdu.

Pokryjemy wszystkie koszty wypadku, jeśli będziemy pod wpływem alkoholu, narkotyków, przekroczymy dozwoloną prędkość (powyżej 30 km na godzinę) czy uciekniemy z miejsca wypadku.

Gdy podczas wypożyczenia dojdzie do wypadku lub kolizji, trzeba spisać oświadczenie, wezwać na miejsce zdarzenia policję. Jeśli w czasie wypożyczenia pojazd zostanie skradziony, trzeba jak najszybciej powiadomić biuro obsługi klienta oraz niezwłocznie zgłosić kradzież w najbliższej jednostce policji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

koszty życia w europejskich stolicach

Koszty życia w europejskich stolicach

Firma Revolut, będąca alternatywą dla tradycyjnej bankowości, w ostatnich latach robi się coraz popularniejsza. ...

W finale tegorocznego cyklu Santander Polish Masters zagra ok. 240 osób

Przyjemność znaleziona w dołkach

Polacy zaczęli grać. Zapisują się do klubów, z pasją ćwiczą technikę, coraz częściej startują ...

Dopłaty do aut elektrycznych. Na razie do wyboru jest zaledwie kilku aut, choć kolejne będę miały premierę w Polsce już w przyszłym roku

Ruszają duże dopłaty do aut elektrycznych. Nawet 37 tys. zł

Ruszają dopłaty do samochodów na prąd dla klientów indywidualnych. Dofinansowanie wyniesie maksymalnie aż 37,5 ...