Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Ranking lokat bankowych zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat obowiązuje od 27 września do 3 października 2021 roku.

Publikacja: 27.09.2021 15:25

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Regularnie śledzimy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Na lokatach jednomiesięcznych wypracować można maksymalnie do 1 proc. w skali roku. Oprocentowanie w takiej wysokości oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Toyota Bank płaci 0,3 proc. w skali roku na Lokacie Plus, a 0,1 proc. w skali roku daje zarobić Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

Najwyższa stawka oprocentowania obowiązująca na lokatach trzymiesięcznych sięga 1,5 proc. w skali roku. Można ją mieć zakładając w Nest Banku konto, a potem Nest Lokatę Witaj. Podobne reguły działają w mBanku, gdzie nowy klient z kontem założy lokatę standardową z oprocentowaniem podwyższonym do 1 proc. w skali roku. Na 0,5 proc. w skali roku mogą zaś liczyć klienci Banku Millennium wnioskujący o założenie Lokaty mobilnej.

Nawet 2,1 proc. w skali roku mogą zarobić osoby oszczędzające przez 6 miesięcy. Gwarancją takich zysków jest półroczna Nest Lokata Witaj w Nest Banku. Getin Bank na Lokacie na nowe środki oraz Toyota Bank na Lokacie Plus pozwalają zarobić 0,5 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 0,3 proc. w skali roku oferują Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki i Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie Zyskownej.

W rok zyskać można 0,7 proc. To stawka jaką oferuje na Lokacie Plus Toyota Bank. Po 0,5 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Santander Consummer Banku zakładający Lokatę Online Nowe Środki , natomiast na 0,3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku otwierający Lokatę terminową. 

Czytaj więcej

Konto oszczędnościowe. Tylko pierwszy przelew jest darmowy. Za resztę płać

Przy depozytach zakładanych na 2 lata spodziewać się można maksymalnego oprocentowania na poziomie 0,8 proc. w skali roku. Najwięcej do zaoferowania ma ponownie Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,6 proc. i 0,25 proc. w skali roku da zarobić Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki i Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.

Konta Bankowe
Duża awaria Blika. Problemy zgłaszają klienci mBanku, Millennium czy Pekao
Konta Bankowe
Sześć banków pod lupą UOKIK. Dlaczego ofiary nie odzyskują pieniędzy?
Konta Bankowe
Banki tną oprocentowanie lokat. Średnio jest już ono znacznie poniżej 5 proc.
Konta Bankowe
Banki, które najwięcej zarobiły na kredycie 2%
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Konta Bankowe
Banki w końcu zaczynają wprowadzać klucze U2F. Hakerom będzie trudniej