Regularnie śledzimy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych i na ich podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do dwóch lat.

Na lokatach jednomiesięcznych wypracować można maksymalnie do 1 proc. w skali roku. Oprocentowanie w takiej wysokości oferuje Bank Millennium na Lokacie Urodzinowej. Toyota Bank płaci 0,3 proc. w skali roku na Lokacie Plus, a 0,1 proc. w skali roku daje zarobić Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki.

Najwyższa stawka oprocentowania obowiązująca na lokatach trzymiesięcznych sięga 1,5 proc. w skali roku. Można ją mieć zakładając w Nest Banku konto, a potem Nest Lokatę Witaj. Podobne reguły działają w mBanku, gdzie nowy klient z kontem założy lokatę standardową z oprocentowaniem podwyższonym do 1 proc. w skali roku. Na 0,5 proc. w skali roku mogą zaś liczyć klienci Banku Millennium wnioskujący o założenie Lokaty mobilnej.

Nawet 2,1 proc. w skali roku mogą zarobić osoby oszczędzające przez 6 miesięcy. Gwarancją takich zysków jest półroczna Nest Lokata Witaj w Nest Banku. Getin Bank na Lokacie na nowe środki oraz Toyota Bank na Lokacie Plus pozwalają zarobić 0,5 proc. w skali roku. Nieco mniej, bo 0,3 proc. w skali roku oferują Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki i Bank Ochrony Środowiska na Ekolokacie Zyskownej.

W rok zyskać można 0,7 proc. To stawka jaką oferuje na Lokacie Plus Toyota Bank. Po 0,5 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Santander Consummer Banku zakładający Lokatę Online Nowe Środki , natomiast na 0,3 proc. w skali roku mogą liczyć klienci Getin Banku otwierający Lokatę terminową. 

Czytaj więcej

Konto oszczędnościowe. Tylko pierwszy przelew jest darmowy. Za resztę płać

Przy depozytach zakładanych na 2 lata spodziewać się można maksymalnego oprocentowania na poziomie 0,8 proc. w skali roku. Najwięcej do zaoferowania ma ponownie Toyota Bank na Lokacie Plus. 0,6 proc. i 0,25 proc. w skali roku da zarobić Santander Consummer Bank na Lokacie Online Nowe Środki i Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej.