Aktualizacja: 29.11.2023 20:47 Publikacja: 15.01.2019 19:49
Foto: Pexels
Dzięki udziałowi w programie „Pierwsze mieszkanie” banki państwowe zyskały ogromną przewagę na konkurencją. Przyszłość programu stoi jednak pod znakiem zapytania.
Szeroko pojęta energia odnawialna, gospodarka w obiegu zamkniętym, elektromobilność, różne projekty i inwestycje.
Cyberprzestępcy nie śpią i wykorzystują każdą okazję, by dobrać się do naszych pieniędzy przez internet. Banki też nie czekają z rozłożonymi rękami, a wprowadzają wciąż nowe zabezpieczenia.
Październik był kolejnym miesiącem złych informacji dla oszczędzających. Co prawda nie było aż tak źle jak we wrześniu, ale i tym razem spora część banków postanowiła zrewidować depozytowe promocje.
Choć na rozpatrzenie reklamacji dotyczącej wpłat i wypłat z bankomatu banki mają z reguły dwa tygodnie, to jednak starają się skracać ten czas. Ale nie zawsze się to im udaje.
W niektórych bankach na jednym telefonie można korzystać z aplikacji nawet do kilku kont, a w innych – tylko z jednego rachunku.
Diamentowe Planety w rękach liderów zrównoważonego rozwoju branży chemicznej, czyli wielki finał programu BASF dla klientów „Razem dla Planety”.
Cyberprzestępcy nie śpią i wykorzystują każdą okazję, by dobrać się do naszych pieniędzy przez internet. Banki też nie czekają z rozłożonymi rękami, a wprowadzają wciąż nowe zabezpieczenia.
Stale rośnie liczba osób korzystających z bankowości internetowej czy mobilnej. Pozostali nawet z tak drobną sprawą jak zmiana PIN-u karty muszą iść do oddziału.
W niektórych bankach na jednym telefonie można korzystać z aplikacji nawet do kilku kont, a w innych – tylko z jednego rachunku.
Celem hakerów są najczęściej hasła i loginy, których ofiary używają do uzyskania dostępu do swoich kont i systemów, w tym bankowości internetowej.
Kolejny nowy sposób wyłudzania pieniędzy przez cyberprzestępców. Podszywają się oni pod znane portale rezerwacyjne i żądają ponownej opłaty za hotel czy apartament.
Bank Citi Handlowy w ramach rozpoczętej właśnie promocji kont osobistych oferuje oprocentowanie aż 8,6 proc. na koncie oszczędnościowym. To dziś jedna z najlepszych ofert na rynku.
Cyberprzestępcy ogłaszają swoje „usługi” na portalach społecznościowych lub forach internetowych i oferują pomoc w próbie wyłudzenia pieniędzy - informuje mBank.
Choć banki regularnie podnoszą opłaty za konta, karty czy wypłaty z bankomatów, zwłaszcza obcych, to wcale nie rośnie liczba podstawowych rachunków płatniczych, które oferują dostęp do takich usług za damo, ale z ustalonymi limitami darmowych przelewów czy wypłat z obcych bankomatów.
Choć ochrona środowiska naturalnego była jedynie drugorzędnym wątkiem kampanii wyborczej, to dla coraz większej grupy Polaków staje się priorytetem.
Na polskich miastach mści się panująca w nich do niedawna moda na betonowanie rynków, ulic, terenów zielonych i rekreacyjnych – przekonują urbaniści i architekci. Rząd, władze lokalne i mieszkańcy rozumieją to coraz lepiej.
Noc z 29 na 30 listopada już wieki temu była uznawana za ostatnią okazję do zabawy przed rozpoczęciem adwentu. Początki i źródła tego zwyczaju kryją się w mroku dziejów, ale zabawa andrzejkowa, choć w radykalnie zmienionej już formie, nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.
Po burzliwej dyskusji posłowie odwołali dotychczasowy skład państwowej komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022.
Przedsiębiorca i były radny Rady Miejskiej Marek Słabiński został wybrany przez premiera Mateusza Morawieckiego na komisarza Inowrocławia.
Chaos w czasie elekcji do Bundestagu w stolicy Niemiec w 2021 roku ma daleko idące konsekwencje. Rządowi kanclerza Scholza utrata władzy jednak nie grozi.
Gdy udział aut czysto elektrycznych w łącznej sprzedaży samochodów osobowych w całej Unii Europejskiej wynosi już 14 proc., odsetek elektryków w Polsce to zaledwie 4 proc.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Sześć państw tworzących Wspólne Siły Ekspedycyjne wyśle okręty i samoloty w rejon Morza Bałtyckiego i Morza Północnego.
Posłowie Sejmu X kadencji zdecydowali większością głosów, że procedura zapłodnienia metodą in vitro będzie finansowana z budżetu państwa. Był to pierwszy obywatelski projekt ustawy uchwalony przez ten Sejm.
Naukowcy odkryli, w jaki sposób kluczowe białko reguluje plastyczność mózgu. Dzięki temu zyskali wgląd w nowe możliwości leczenie zaburzeń związanych z wiekiem, takich jak choroba Alzheimera.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało projekt ustawy, który stworzy w Rosji system „kontrolowanego pobytu” dla migrantów, którzy nie mają podstawy prawnej do pobytu w kraju.
Amerykańscy partnerzy przy budowie elektrowni jądrowej nie mają planów udziału kapitałowego, a polska strona w postaci zarządu Polskich Elektrowni Jądrowych wydaje się, że rozumie to stanowisko i jest nowy plan. Spółka zapewnia, że ma plan finansowy, ale póki co wie o nim Ministerstwo Finansów oraz Komisja Europejska, która póki co uwag nie składała.
Władimir Putin przekonywał prawosławnych rodaków i patriarchę Cyryla I, że Rosja stała się mocniejsza i „walczy o wolność świata”. Gospodarz Kremla zaklina rzeczywistość.
Przychody rosyjskiego przewoźnika narodowego za pierwsze dziewięć miesięcy okazały się o 40,4 proc. wyższe w ujęciu rocznym. Pomimo dużej straty, pojawił się zysk. Firma tłumaczyła to wzrostem ruchu międzynarodowego. Nie informuje jednak, o jakie kraje chodzi.
Nowy gabinet będzie chciał zwiększyć tempo transformacji energetycznej. Sfinansować mają to fundusze ze sprzedaży pozwoleń na emisję CO2.
Tylko w UE wyrzuca się co roku około 5,8 mln ton ubrań. Sektor musi się zmienić, także z uwagi na oczekiwania klientów.
Coraz więcej firm dostrzega w strategicznym podejściu do ESG nowe przewagi konkurencyjne i możliwości rozwoju.
Produkcja żywności odpowiada za jedną czwartą wszystkich emisji gazów cieplarnianych. To wymusza zwrot rolnictwa w kierunku upraw ekologicznych.
Im większe postępy w transformacji energetycznej, tym większe zainteresowanie bankową ofertą, a ta się poszerza.
Nowe obiekty muszą być wysoce energooszczędne. Stoimy też przed wyzwaniem wielkiej termomodernizacji budynków.
Choć szczyt w Dubaju jest raczej podsumowaniem stale toczących się negocjacji, to wśród 70 tysięcy jego uczestników jest co najmniej kilka stronnictw, które zawalczą w Emiratach o swoje cele.
System kaucyjny budowany w Polsce to jedynie przedsmak zmian w branży opakowaniowej, nad którymi pracuje Europa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas