Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy obowiązuje od 23 do 29 marca 2020 roku.

3 proc. w skali roku, to maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na jeden miesiąc. Gwarantem takiego zysku jest 30-sto dniowa Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci banku PKO BP. Na 1,6 proc. w skali roku mają zaś szansę klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR1.

Warto sprawdzić: Czy nasza gotówka jest odpowiednio odkażana?

Maksymalnie do 4 proc. w skali roku osiągnąć można na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Po 3,8 proc. w skali roku otrzymają osoby decydujące się na otworzenie Lokaty Happy w Idea Banku. Niewiele mniej zarobią ci, którzy mając status nowego klienta, założą w mBanku konto, a następnie Lokatę 3,5%.

Podobnie jak na lokatach trzymiesięcznych, tak i na lokatach półrocznych zyskać można do 4 proc. w skali roku. Warunkiem jest założenie Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Tylko ona jedna na rynku daje obecnie tak wysokie oprocentowanie. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,2 proc. zaś w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki – 2,1 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie obowiązujące na lokatach rocznych sięga 2,25 proc. w skali roku. Oferuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku inwestując nowe środki w Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,2 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach zakładanych na okres dwóch lat wynosi 2,6 proc. w skali roku. Można je mieć zakładając EKOLokatę na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku. Po 2,2 w skali roku sięgnąć zaś mogą oszczędzający wybierający Lokatę Na Nowe Środki od Idea Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Alior Bank, Bank Millennium, Getin Bank, Idea Bank, PKO BP, Pekao SA czy Nest Bank. Wszystkie Banki oprócz Idea Banku wprowadziły cięcia oferowanych stawek. Objęte nimi zostały: Lokata na nowe środki w Alior Banku, eLok@ta od Pekao SA, Lokata na nowe środki od PKO BP, roczna i dwuletnia Lokata Horyzont Zysku od Banku Millennium, Nest Lokata Lojalna w Nest Banku i Lokata na nowe środki w Getin Banku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kartę można zablokować zarówno na chwilę, jak i do końca jej ważności.

Kartę płatniczą można zablokować tylko na chwilę

Z poziomu aplikacji mobilnej klienci mogą sami czasowo zablokować swój płatniczy plastik. Może to ...

najlepsze lokaty na 1 miesiąc kwiecień 2019

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc. Ranking [KWI 2019]

Osoby dysponujące kwotą 5 tys. zł najwyżej oprocentowaną lokatę na jeden miesiąc znajdą w ...

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Bieżące zestawienie obowiązuje od 21 do 27 października 2019 roku. Regularnie badamy zmiany w ...