Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Adobe Stock

Najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy obowiązuje od 23 do 29 marca 2020 roku.

3 proc. w skali roku, to maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na jeden miesiąc. Gwarantem takiego zysku jest 30-sto dniowa Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci banku PKO BP. Na 1,6 proc. w skali roku mają zaś szansę klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR1.

Warto sprawdzić: Czy nasza gotówka jest odpowiednio odkażana?

Maksymalnie do 4 proc. w skali roku osiągnąć można na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Po 3,8 proc. w skali roku otrzymają osoby decydujące się na otworzenie Lokaty Happy w Idea Banku. Niewiele mniej zarobią ci, którzy mając status nowego klienta, założą w mBanku konto, a następnie Lokatę 3,5%.

Podobnie jak na lokatach trzymiesięcznych, tak i na lokatach półrocznych zyskać można do 4 proc. w skali roku. Warunkiem jest założenie Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Tylko ona jedna na rynku daje obecnie tak wysokie oprocentowanie. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,2 proc. zaś w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki – 2,1 proc. w skali roku.

Maksymalne oprocentowanie obowiązujące na lokatach rocznych sięga 2,25 proc. w skali roku. Oferuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku inwestując nowe środki w Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,2 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus.

Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach zakładanych na okres dwóch lat wynosi 2,6 proc. w skali roku. Można je mieć zakładając EKOLokatę na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku. Po 2,2 w skali roku sięgnąć zaś mogą oszczędzający wybierający Lokatę Na Nowe Środki od Idea Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Alior Bank, Bank Millennium, Getin Bank, Idea Bank, PKO BP, Pekao SA czy Nest Bank. Wszystkie Banki oprócz Idea Banku wprowadziły cięcia oferowanych stawek. Objęte nimi zostały: Lokata na nowe środki w Alior Banku, eLok@ta od Pekao SA, Lokata na nowe środki od PKO BP, roczna i dwuletnia Lokata Horyzont Zysku od Banku Millennium, Nest Lokata Lojalna w Nest Banku i Lokata na nowe środki w Getin Banku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Revolut, czyli rewolucja w płatnościach wielowalutowych

Revolut to londyńska firma, która weszła na polski rynek, by zrewolucjonizować usługi bankowe oparte ...

Citibank pomoże przy zakupach w OBI

Citi Handlowy rozpoczyna współpracę z marketami OBI. Płatności będzie można rozłożyć nawet na 10 ...

Korzystanie z cashback jest proste. Płacąc kartą za zakupy, w kasie wystarczy poprosić kasjera o wypłacenie potrzebnej kwoty. Jak wypłacić gotówkę poza bankomatem i ile to kosztuje.

Jak wypłacić gotówkę poza bankomatem i ile to kosztuje

Małe kwoty do 300–500 zł można wypłacić przy okazji zakupów w sklepie, korzystając z ...