Najnowszy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 do 24 miesięcy obowiązuje od 23 do 29 marca 2020 roku.
3 proc. w skali roku, to maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na jeden miesiąc. Gwarantem takiego zysku jest 30-sto dniowa Lokata Urodzinowa od Banku Millennium. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci banku PKO BP. Na 1,6 proc. w skali roku mają zaś szansę klienci Idea Banku zakładający Lokatę NR1.
Warto sprawdzić: Czy nasza gotówka jest odpowiednio odkażana?
Maksymalnie do 4 proc. w skali roku osiągnąć można na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Po 3,8 proc. w skali roku otrzymają osoby decydujące się na otworzenie Lokaty Happy w Idea Banku. Niewiele mniej zarobią ci, którzy mając status nowego klienta, założą w mBanku konto, a następnie Lokatę 3,5%.
Podobnie jak na lokatach trzymiesięcznych, tak i na lokatach półrocznych zyskać można do 4 proc. w skali roku. Warunkiem jest założenie Nest Lokaty Witaj w Nest Banku. Tylko ona jedna na rynku daje obecnie tak wysokie oprocentowanie. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,2 proc. zaś w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki – 2,1 proc. w skali roku.
Maksymalne oprocentowanie obowiązujące na lokatach rocznych sięga 2,25 proc. w skali roku. Oferuje je Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku inwestując nowe środki w Lokatę Na Nowe Środki Plus zarobić można 2,2 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku gwarantuje Toyota Bank na Lokacie Plus.
Najwyższe oprocentowanie dostępne na lokatach zakładanych na okres dwóch lat wynosi 2,6 proc. w skali roku. Można je mieć zakładając EKOLokatę na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku. Po 2,2 w skali roku sięgnąć zaś mogą oszczędzający wybierający Lokatę Na Nowe Środki od Idea Banku.
Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR
W minionym czasie zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Alior Bank, Bank Millennium, Getin Bank, Idea Bank, PKO BP, Pekao SA czy Nest Bank. Wszystkie Banki oprócz Idea Banku wprowadziły cięcia oferowanych stawek. Objęte nimi zostały: Lokata na nowe środki w Alior Banku, eLok@ta od Pekao SA, Lokata na nowe środki od PKO BP, roczna i dwuletnia Lokata Horyzont Zysku od Banku Millennium, Nest Lokata Lojalna w Nest Banku i Lokata na nowe środki w Getin Banku.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.