Lokując 10 tys. na 3 miesiące „zarobimy” maksymalnie 60 zł

Adobe Stock

Przeciętny zysk na depozycie kwartalnym wynosi mniej niż 1 proc. w skali roku – wynika z rankingu przygotowywanego przez nas na podstawie najwyżej oprocentowanych lokat wybranych z ofert wszystkich banków.

Najwyższe odsetki – 60 zł na koniec trzymiesięcznego okresu oszczędzania, przy wkładzie równym 10 tys. zł – wypracować można w Nest Banku i mBanku. 3 proc. w skali roku oferują odpowiednio na Nest Lokacie Witaj oraz Lokacie dla nowych klientów. Wpłaty zaczynają się już od 500 zł w mBanku i 1 tys. zł w Nest Banku. Maksymalnie zainwestować można do 10 tys. zł.

Z 3 proc. do 2,8 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Happy w Idea Banku. Na depozyt, który nie wymaga zaangażowania w dodatkowe produkty typu ROR, zainwestować można od 500 zł do 20 tys. zł.

Warto sprawdzić: Obraz zamiast złota. Podstawy inwestowania w sztukę

2 proc. w skali roku można zarobić na Lokacie Mobilnej w Getin Banku. Warunkiem założenia depozytu jest posiadanie rachunku osobistego i aplikacji bankowej na smartfonie. Minimalna wpłata wynosi 500 zł. Maksimum, to 10 tys. zł.

Mniej niż 2 proc.

PlusBank na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk płaci 1,6 proc. w skali roku. Wymaga przy tym, aby klient posiadał lub otworzył rachunek osobisty i na depozyt wpłacił nowe środki w kwocie od 5 tys. zł do 200 tys. zł. Jako nowe środki uważana jest nadwyżka ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 29 stycznia 2020 r.

1,5 proc. w skali roku na e-Lokacie na Plusie oferuje Bank Ochrony Środowiska. Oszczędzający musi prowadzić w BOŚ ROR i wpłacić na depozyt od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

W Toyota Banku na Lokacie Plus oprocentowanie wynosi 1,3 proc. w skali roku i oferowane jest właścicielom kont, którzy wpłacą na lokatę nie mniej niż 5 tys. zł.

Po 1 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci Banku Millennium i BNP Paribas, którzy otwierają Lokatę Mobilną czy Lokatę na Start. Na rachunek depozytu w pierwszym banku należy przelać od 500 zł do 10 tys. zł. W drugim od 3 tys. zł do 200 tys. zł.

Warto sprawdzić: Będziemy dopłacać do lokat? Depozyty bez odsetek już są

Z 1 proc. do 0,7 proc. w skali roku spadła stawka oprocentowania oferowana za nowe środki w Alior Banku. Oferta dotyczy środków, które wpłynęły na rachunki w banku do końca kwietnia 2020 r. Na depozyt można przelać od 1 tys. zł do 200 tys. zł.

Od 0,4 proc. do 0,5 proc. w skali roku zarobić można w Credit Agricole na Lokacie w Ofercie Mobilnej oraz w PKO BP na Lokacie na nowe środki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jak zmienić rachunek bankowy niesprawnej babci

Jak zmienić za drogie konto bankowe niesprawnej babci

Niektóre zmiany związane z rachunkiem jego posiadacz musi załatwiać sam. Nawet gdy jest osobą ...

Najlepsze lokaty półroczne. Banki chcą nowych środków

W rankingu lokat z wkładem rzędu 10 tys. zł, zakładanych na okres sześciu miesięcy, ...

Obcokrajowiec po konto musi pofatygować się do banku

Nie ze wszystkich kanałów mogą korzystać cudzoziemcy, którzy chcą założyć rachunek w polskim banku. ...