Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualny ranking najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 3 do 9 lutego 2020 roku.

Publikacja: 04.02.2020 10:59

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Fotorzepa, Marcin Bielecki

Regularnie, raz w tygodniu, badamy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na ich podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Zastrzeżenie dowodu w banku odcina od pieniędzy?

Najwyższe oprocentowanie gwarantowane na lokatach jednomiesięcznych sięga 3 proc. w skali roku. Tyle zyskać można zakładając Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. 2 proc. w skali roku płaci PKO BP, ale tylko tym klientom, którzy wykupią ubezpieczenie na samochód. Niewiele mniej, ale bez żadnych zobowiązań, daje Idea Bank – po 1,8 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty NR1.

Maksymalny zysk oferowany w ramach lokat zakładanych na okres 90 dni, to 4 proc. w skali roku. Jest to też najwyższa obecnie stawka oprocentowania gwarantowana na rynku depozytowym. Produkt z takim zyskiem oferuje Nest Bank – jest nim Nest Lokata Witaj. W Idea Banku na Lokacie Happy wypracować można 3,8 proc. w skali roku. Trochę niższe oprocentowanie – 3,5 proc. w skali roku gwarantuje zaś nowym klientom mBank.

4 proc. w skali roku można również mieć na lokacie półrocznej. Wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj w wymienianym już przez nas raz w tym zestawieniu Nest Banku. Po 2,5 proc. i 2,4 proc. w skali roku zarobić można w Idea Banku i Toyota Banku. Wystarczy założyć u nich lokaty: Na Nowe Środki Plus lub Sprint.

Wpłacając środki na lokatę roczną liczyć można na maksymalny zysk w wysokości do 2,3 proc. w skali roku. Najkorzystniejszą stawkę oferuje Toyota Bank na Lokacie Plus. Po 2,25 proc. i 2,2 proc. w skali roku zarobić można w Banku Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus czy Lokacie na Nowe Środki Plus w Idea Banku.

Maksymalne oprocentowanie na lokatach dwuletnich może wynieść 2,6 proc. w skali roku. Tyle oferuje BOŚ na EKOLokacie na Lata. 2,25 proc. w skali roku można otrzymać na Lokacie Plus w Toyota Banku i 2,2 proc. w skali roku w Santander Consummer Banku na Lokacie Online Nowe Środki.

Warto sprawdzićAktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu tabele oprocentowania produktów depozytowych zmieniał m.in.: Alior Bank, Nest Bank i Bank Mllennium. Pierwszy z nich ściął oprocentowanie lokat na nowe środki, drugi natomiast obniżył oprocentowanie lokat rocznych i dwuletnich w ofercie Nest Lokaty Lojalnej.

Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze