Maksymalne oprocentowanie obowiązujące na lokatach jednomiesięcznych wynosi 3 proc. w skali roku. Gwarancją otrzymania takiej stawki jest założenie Lokaty Urodzinowej w Banku Millennium. Na 2 proc. w skali roku mogą liczyć klienci PKO Banku Polskiego, którzy wykupią ubezpieczenie na samochód. Po 1,5 proc. w skali roku sięgnąć zaś mogą inwestorzy wybierający ofertę Idea Banku – Lokatę NR1 lub EnveloBanku – Lokatę EnveloMobilną.
Warto sprawdzić: Na kota można wydać majątek. Tak zarabiają na kociarzach
Do 4 proc. w skali roku można zarobić na lokatach kwartalnych. Najwyższą stawkę oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. W Idea Banku na Lokacie Happy obowiązuje oprocentowanie na poziomie 3,8 proc. w skali roku. Niewiele mniej oferuje mBank – 3,5 proc. w skali roku.
W 6 miesięcy również zarobić można do 4 proc. w skali roku. Podobnie jak w przypadku lokat na trzy miesiące wybór jest ograniczony do Nest Lokaty Witaj. Na 2,2 proc. i 2,1 proc. w skali roku mają szansę właściciele Lokaty Sprint w Toyota Banku i Lokaty Na Nowe Środki w Idea Banku.
Poszukujący ponadprzeciętnych zysków na lokatach rocznych otrzymają na depozycie maksymalnie 2,25 proc. w skali roku. Najlepszą ofertę ma Bank Ochrony Środowiska – jest to EKOLokata Plus. Idea Bank i Toyota Bank płacą po 2,1 proc. w skali roku (odpowiednio na Lokacie Na Nowe Środki Plus i Lokacie Plus ). 2 proc. w skali roku można dostać za nowe środki w Getin Banku.