Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualne zestawienie najlepszych lokat bankowych obowiązuje od 24 lutego do 1 marca 2020 roku.

Publikacja: 24.02.2020 21:47

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Systematycznie, raz w tygodniu, weryfikujemy i odnotowujemy zmiany w tabelach oprocentowania produktów oferowanych na rynku lokat terminowych. Na tej podstawie tworzymy ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od 1 miesiąca do 2 lat.

Warto sprawdzić: Król Sobieski na każdą kieszeń. Rynek numizmatów rośnie

Maksymalne oprocentowanie oferowane na lokatach zakładanych na 30 dni wynosi 3 proc. w skali roku i obowiązuje na Lokacie Urodzinowej w Banku Millennium. Po 2 proc. w skali roku sięgnąć mogą klienci PKO Banku Polskiego, którzy za jego pośrednictwem kupują ubezpieczenie samochodu. W Idea Banku na Lokacie NR1 i w EnveloBanku na Lokacie EnveloMobilnej zarobić można 1,5 proc. w skali roku.

Na depozycie kwartalnym zarobić można nawet 4 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę oferuje Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Nieco mniej na Lokacie Happy gwarantuje wszystkim bez wyjątku Idea Bank. Na jego produkcie obowiązuje stawka rzędu 3,8 proc. w skali roku. Na 3,5 proc. w skali roku liczyć mogą natomiast klienci mBanku.

Najwyższe oprocentowanie oferowane na lokatach 6-cio miesięcznych również sięga 4 proc. w skali roku. To oferta, którą ma Nest Bank na Nest Lokacie Witaj. Na 2,2 proc. i 2,1 proc. w skali roku mają szansę oszczędzający, którzy wybiorą Lokatę Sprint w Toyota Banku i Lokatę Na Nowe Środki w Idea Banku.

Na lokatach zakładanych na rok zarobić można maksymalnie 2,4 proc. w skali roku. Właśnie tyle oferuje swoim stałym klientom Nest Bank na Nest Lokacie Lojalnej. Oprocentowanie na poziomie 2,25 proc. w skali roku otrzymają klienci zakładający EKOLokatę Plus w Banku Ochrony Środowiska. Po 2,1 proc. w skali roku zyskać można w Idea Banku na Lokacie Na Nowe Środki Plus i w Toyota Banku na Lokacie Plus.

Maksymalne oprocentowanie gwarantowane na lokatach dwuletnich sięga 2,6 proc. w skali roku. Wskazaną stawkę znaleźć można w Banku Ochrony Środkowiska – wystarczy założyć EKOLokatę na Lata. 2,4 proc. w skali roku na Lokacie Lojalnej oferuje Nest Bank, zaś 2,3 proc. w skali roku zarobić można na Lokacie Plus w Toyota Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania depozytów dokonał m.in.: Nest Bank, Getin Bank, BGŻOptima czy Alior Bank. Wśród nich, tylko ten pierwszy postawił na podwyżki oprocentowania. Mniej zarobią klienci, którzy zakładają Lokatę Mobilną w Getin Banku (stawka spadła z 3 proc. do 2,7 proc. w skali roku), osoby otwierające lokatę na nowe środki na 1 rok w Alior Banku (obniżka z 1,8 proc. do 1,7 proc. w skali roku) czy oszczędzający wnioskujący o otwarcie trzymiesięcznej Lokaty Klasycznej w BGŻOptima, której oprocentowanie spadło z 1 proc. do 0,7 proc. w skali roku.

Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze