Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualny ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat obowiązuje od 30 marca do 5 kwietnia 2020 roku.

Publikacja: 31.03.2020 16:50

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Do 3 proc. w skali roku można maksymalnie zarobić na lokatach zakładanych na jeden miesiąc. Na taki zysk liczyć mogą osoby, które mają prawo założyć Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. Na 2 proc. w skali roku załapać się mogą klienci banku PKO BP. Po 1,9 proc. w skali roku mogą zaś sięgnąć oszczędzający decydujący się na ofertę Idea Banku i Lokatę NR 1.

Warto sprawdzić: Koronawirus unicestwił rynek złotych napoleonów

4 proc. w skali roku, to maksymalna stawka oprocentowania oferowana dziś na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski osiągnąć można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. 3,8 proc. i 3,5 proc. w skali roku otrzymać zaś można odpowiednio na Lokacie Happy w Idea Banku czy Lokacie 3,5% dla nowych klientów w mBanku.

Identyczna stawka jak na lokatach trzymiesięcznych, obowiązuje również na lokatach zakładanych na pół roku. 4 proc. zyskać można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,2 proc., a 2,1 w skali roku na Lokacie NR 1 Idea Banku.

W rok zarobić można do 2,25 proc. w skali roku. Stawkę o takiej wysokości oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku za nowe środki na Lokacie Na Nowe Środki Plus otrzymać można 2,2 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach zakładanych na okres dwóch lat wynoszą 2,6 proc. w skali roku. Wypracować je można na EKOLokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku, a 2,2 proc. w skali wybierający Lokatę Na Nowe Środki od Idea Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Getin Bank, Idea Bank, Santander Bank Polska czy T-Mobile Usługi Bankowe. W pierwszym z nich nie odnotowaliśmy żadnych istotnych zmian. Idea Bank podwyższył oprocentowanie jednomiesięcznej Lokaty NR 1 z 1,6 proc. do 1,9 proc. w skali roku. Santander ściął zyski z lokat standardowych prawie do zera, oferując swoim klientom symboliczne oprocentowanie wynoszące zaledwie 0,01 proc. Mniej zarobią również oszczędzający wybierający ofertę T-Mobile UB.

Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Oszczędności
Od 2016 roku lokaty przynosiły realne straty, ale to może się zmienić
Oszczędności
Polacy starają się oszczędzać, ale oni tego nie robią
Oszczędności
Coraz więcej młodych Polaków oszczędza. W co lokują pieniądze?
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Oszczędności
Jak oszczędzają Niemcy. Gdzie trzymają pieniądze