Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Aktualny ranking najlepiej oprocentowanych depozytów zakładanych na okres od jednego miesiąca do dwóch lat obowiązuje od 30 marca do 5 kwietnia 2020 roku.

Publikacja: 31.03.2020 16:50

Gdzie szukać najlepszych lokat na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące

Foto: Adobe Stock

Do 3 proc. w skali roku można maksymalnie zarobić na lokatach zakładanych na jeden miesiąc. Na taki zysk liczyć mogą osoby, które mają prawo założyć Lokatę Urodzinową w Banku Millennium. Na 2 proc. w skali roku załapać się mogą klienci banku PKO BP. Po 1,9 proc. w skali roku mogą zaś sięgnąć oszczędzający decydujący się na ofertę Idea Banku i Lokatę NR 1.

Warto sprawdzić: Koronawirus unicestwił rynek złotych napoleonów

4 proc. w skali roku, to maksymalna stawka oprocentowania oferowana dziś na lokatach kwartalnych. Najwyższe zyski osiągnąć można w Nest Banku na Nest Lokacie Witaj. 3,8 proc. i 3,5 proc. w skali roku otrzymać zaś można odpowiednio na Lokacie Happy w Idea Banku czy Lokacie 3,5% dla nowych klientów w mBanku.

Identyczna stawka jak na lokatach trzymiesięcznych, obowiązuje również na lokatach zakładanych na pół roku. 4 proc. zyskać można na Nest Lokacie Witaj w Nest Banku. W Toyota Banku na Lokacie Sprint zarobić można 2,2 proc., a 2,1 w skali roku na Lokacie NR 1 Idea Banku.

W rok zarobić można do 2,25 proc. w skali roku. Stawkę o takiej wysokości oferuje Bank Ochrony Środowiska na EKOLokacie Plus. W Idea Banku za nowe środki na Lokacie Na Nowe Środki Plus otrzymać można 2,2 proc. w skali roku. 2,1 proc. w skali roku wypłaca Toyota Bank na Lokacie Plus.

Najwyższe zyski możliwe do osiągnięcia na lokatach zakładanych na okres dwóch lat wynoszą 2,6 proc. w skali roku. Wypracować je można na EKOLokacie na Lata w Banku Ochrony Środowiska. 2,3 proc. w skali roku zarobią klienci wnioskujący o otwarcie Lokaty Plus w Toyota Banku, a 2,2 proc. w skali wybierający Lokatę Na Nowe Środki od Idea Banku.

Warto sprawdzić: Aktualna tabela oprocentowania lokat i kredytów w ROR

W minionym tygodniu zmian w tabelach oprocentowania lokat dokonał m.in.: Getin Bank, Idea Bank, Santander Bank Polska czy T-Mobile Usługi Bankowe. W pierwszym z nich nie odnotowaliśmy żadnych istotnych zmian. Idea Bank podwyższył oprocentowanie jednomiesięcznej Lokaty NR 1 z 1,6 proc. do 1,9 proc. w skali roku. Santander ściął zyski z lokat standardowych prawie do zera, oferując swoim klientom symboliczne oprocentowanie wynoszące zaledwie 0,01 proc. Mniej zarobią również oszczędzający wybierający ofertę T-Mobile UB.

Oszczędności
Ostra walka o nasze e-portfele
Oszczędności
Tyle Polacy oddali fiskusowi z tytułu podatku Belki
Oszczędności
W Europie Środkowej i Centralnej wciąż niższy popyt na złoto
Materiał Promocyjny
Jak zacząć oszczędzanie w złocie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Oszczędności
Choć ceny wciąż rosną, inflacji boimy się coraz mniej