null

Z 3,8 proc. do 3 proc. w skali roku spadło oprocentowanie Lokaty Happy w Idea Banku. Depozyt może otworzyć każdy i to bez obowiązku angażowania się w dodatkowe produkty banku. Na lokatę można wpłacić od 500 zł do 20 tys. zł. Na takie samo oprocentowanie (obniżka z 3,5 proc. do 3 proc. w skali roku) liczyć też mogą nowi klienci mBanku. Ci jednak muszą założyć ROR.

Warto sprawdzić: Te banki rezygnują z podwyżek i znoszą opłaty na czas pandemii

O kolejne punkty procentowe obniżyło się oprocentowanie Lokaty Mobilnej w Getin Banku. Dziś wynosi ono 2 proc. w skali roku (w marcu równe było 2,7 proc.). Warunkiem założenia depozytu jest posiadanie konta i aplikacji mobilnej. Minimalna wpłata wynosi 500 zł. Maksimum, to 10 tys. zł. Podobny zysk oferuje Bank Ochrony Środowiska na e-Lokacie na Plusie. Wymogiem jest posiadanie konta i wpłata na depozyt od 1 tys. zł do 20 tys. zł.

W PlusBanku na Lokacie Nowa Kasa = Większy Zysk zarobić można 1,65 proc. w skali roku. Wystarczy posiadać lub otworzyć rachunek osobisty i na depozyt wpłacić nowe środki w kwocie od 5 tys. zł do 200 tys. zł. Bank definiuje je jako nadwyżkę ponad stan salda na wszystkich rachunkach oszczędnościowych i oszczędnościowo-rozliczeniowych klienta na dzień 29 stycznia 2020 r.

Po raz kolejny w niedługim czasie spadło oprocentowanie Lokaty Mobilnej w Banku Millennium. Obecnie zarobić można na niej nie 2 proc., a 1,5 proc. w skali roku. Na rachunek lokaty przelać można od 500 zł do 10 tys. zł. Klient musi mieć ROR i aplikację bankową na smartfonie.

Odpowiednio o 0,3 pkt. proc. i 0,5 pkt. proc. niższe oprocentowanie jest dostępne na Lokacie Plus w Toyota Banku i Lokacie na Start w BNP Paribas. Dziś na obu depozytach zyskać można 1,3 proc. w skali roku. W Toyota Banku wskazana stawka oferowana jest właścicielom kont, którzy wpłacą na lokatę przynajmniej 5 tys. zł. W BNP Paribas potrzebny jest 1 tys. zł.

Warto sprawdzić: Czy nasza gotówka jest odpowiednio odkażana przez banki?

Na 1 proc. w skali roku (miesiąc wcześniej 1,5 proc.) liczyć mogą klienci wpłacający na lokatę w Alior Banku nowe środki. Oferta jest bezwarunkowa – wystarczy na depozyt przelać od 1 tys. zł do 200 tys. zł. Saldo nowych środków bank wylicza na koniec marca 2020 r.

Trzy ostatnie miejsca rankingu dziesiątki najwyżej oprocentowanych lokat kwartalnych wybranych z ofert wszystkich banków należą do Credit Agricole i Lokaty Mobilnej (0,7 proc. w sali roku), PKO BP i Lokaty terminowej, BGŻOptima i Lokaty Klasycznej, Inteligo i Lokaty Klasycznej (0,5 proc. w skali roku) oraz T-Mobile Usługi Bankowe i Lokaty standardowej (0,4 proc. w skali roku).